Grieķi dienas laikā no bankām izņem gandrīz miljardu eiro 

Satraukti par iespējamo Atēnu aiziešanu no eirozonas, Grieķijas noguldītāji dienas laikā izņēmuši no bankām vismaz 700 miljonus eiro, tādējādi pastiprinot spiedienu uz valsts finansēm, vēsta ārvalstu plašsaziņas līdzekļi.

Jānis Rancāns, 16.05.2012

Foto: AP/Scanpix

Naudu no bankām grieķi izņēmuši pirmdien, Grieķijas parlamenta partiju vadītājiem sacījis valsts prezidents Karols Papulijs. Viņš arī uzsvēra, ka situācija Grieķijā saglabājas smaga. «Banku spēks pašlaik ir ļoti vājš,» atsaucoties uz savu sarunu ar Grieķijas Centrālās bankas vadītāju, sacīja K. Papulijs.

Grieķijas Centrālās bankas vadītājs sarunā ar prezidentu norādījis, ka situācija valstī varētu izvērsties panikā. Tāpat Grieķijas Centrālā banka paredz, ka kopumā no bankām varētu būt izņemti pat 800 miljoni eiro, sacīja K. Papulijs. Naudas izņemšana novērota arī otrdien, vēsta Reuters. Pašlaik Grieķijā pie bankām rindas neveidojoties, taču situācija tiekot cieši uzmanīta.

Kāds bankas pārstāvis Reuters skaidroja, ka naudas izņemšanas apmēr tomēr nav bijuši tiek lieli kā 2010. gada aprīlī, kad pirms valsts saņēma savu pirmo starptautisko aizdevumu, no bankām tika izņemti astoņi miljardi eiro.

Db.lv jau vēstīja, ka Grieķijas politiskie spēki nav spējuši vienoties par jaunas valdības veidošanu, kas nozīmē, ka valstī tiks rīkotas atkārtotas vēlēšanas, tādējādi pagarinot neskaidrības periodu eirozonā.

Paredzēts, ka Grieķijā tiks izveidota pagaidu valdība, kas valsti vadīs līdz jūnijā paredzētajām vēlēšanām. Jūnijā Grieķijai ir jāveic kārtējie budžeta tēriņu samazinājumi, kuri nepieciešami starptautiskās finanšu palīdzības programmas saņemšanai.

Neskaidrība par Grieķijas nākotni raisījusi bažas Eiropā, ka Atēnām nāksies pamest eirozonu, kas savukārt monetārajā savienībā izraisīs jaunus satricinājumus. Eiropas līderi norāda, ka Grieķijai nepieciešama vēlme veikt reformas un atjaunot uzticamību, lai paliktu par eirozonas dalībvalsti.

Jaunākais izdevums