Hakeri datus par ASV slavenībām ieguvuši no kredītbirojiem

2013. gada 13. marts plkst. 13:40
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Hakeri, kas internetā publiskojuši ASV pirmās lēdijas Mišelas Obamas un slavenību finansiālā stāvokļa un personīgās informācijas datus, tos ieguvuši no kredītinformāciju apkopojošām kompānijām.

Pirmdien kāda Krievijas tīmekļa vietne publiskoja 15 slavenību un amatpersonu finanšu stāvokļa datus. Tikuši publiskoti ASV pirmās lēdijas, Federālā Izmeklēšnas biroja (FIB) vadītāja, bijušā Kalifornijas gubernatora un filmu zvaigznes Arnolda Švarcenegera, ASV viceprezidenta Džo Baidena, gubernatora Mita Romnija, filmu zvaigznes Mela Gibsona, mūziķa Jay-Z un citu sabiedrībā pazīstamu cilvēku personīgos datus, ieskaitot informāciju par to finansiālo stāvokli un sociālo apdrošināšanu.

Hakeru piekļuvi savai informācijai atzinušas trīs lielākās ASV kredītkompānijas Experian Plc, Equifax Inc. un TransUnion Corp, vēsta Bloomberg. TransUnion norāda, ka hakeru rīcībā jau bijis «ievērojamu daudzumu» minēto personu datu, kas iegūti no citiem avotiem, kā, piemēram, bankām un veikaliem. Hakeri pēc tam datus izmantojuši, lai piekļūtu tos interesējošai informācijai.

ASV kredītkompānijas jau aizvadītā gada oktobrī saskārušās ar hakeru interesi, vēsta Bloomberg. Experian rudenī atklājusi 86 uzlaušanas mēģinājumus, kuros hakeri centušies iegūt informāciju par bankām un autotirgotājiem. Reaģējot uz internetā izvietoto informāciju, izmeklēšanu uzsācis ASV Federālās izmeklēšanas birojs (FIB) un policija.

Hakeri tiešsaistē nopublicējuši ne tikai slavenību finanšu informāciju, bet arī tālruņu numurus. Tā rezultātā daudziem nācies cīnīties ar nepārtrauktiem fanu zvaniem, raksta TMZ.com. Izskanējušas gan šaubas par daļas no publicētās informācijas autentiskumu. Tā, piemēram, zvanot uz norādīto ASV viceprezidenta telefona numuru, atklājies, ka tas pieder kādam uzņēmumam, vēsta ABC.

Dalies ar šo rakstu