Hakeri «uzlauzuši» LETA mājaslapu

2011. gada 27. aprīlis plkst. 11:31
Autors: Db.lv - Sanita Igaune
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Trešdienas rītā ziņu aģentūras LETA mājaslapai uzbrukuši hakeri, kas it kā nav bijuši apmierināti ar aģentūras veidotu ziņu materiālu.

Leta šonedēļ publicēja ziņu par to, ka vairāku Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu mājaslapām uzbrukuši hakeri.

Tā sauktie masu izķēmošanas uzbrukumi parasti notiek pret mājaslapām, kas tiek uzturētas samērā lētās «hostinga» kompānijās, un to veic ar automātiskiem hakeru rīkiem, ar kuriem pēc iekļūšanas serveru tīklā visas lapas tiek aizstātas ar izķēmotāju saturu, iepriekš Leta skaidrojis Datoru drošības tehnoloģiju mārketinga direktors un drošības speciālists Valdis Šķesters.

V. Šķesters un citi speciālisti šāda veida uzbrukumus raksturo kā galvenokārt ļaunus jokus, ar kuriem hakeri sevi apliecina un sacenšas savā starpā. Taču šādu hakeru veiksme liecina, ka viņu skartajiem interneta resursiem arī var piekļūt nopietni kibernoziedznieki un izvietot ļaundabīgu programmatūru, kas zog datus krāpnieku vajadzībām.

«Acīmredzot kāds satrakojās un ziņu uztvēris personīgi,» DB sacīja Nozare.lv IT blogeris Juris Kaža. Viņš pastāstīja, ka publicētajā ziņā tika atkārtoti publicēts iepriekš speciālistu paustais viedoklis par «hostinga» kompānijām.

Rakstā bez V. Šķestera, viedokli pauda arī Panda Software pārstāvis Aleksandrs Afanetjevs.

«Es jau nezvanīju uz Statoil benzīntanku, lai prasītu viedokli par «hostinga» kompānijām, bet nozares ekspertiem,» pamatoja J. Kaža, vienlaikus uzsverot, ka raksts nebija reklāmraksts kā hakeris norādījis savā paziņojumā.

Tāpat, pēc J. Kažas domām, esošais gadījums ir signāls arī Letai, ka tai ir vairāk jāpiedomā par IT drošību, lai būtu «tērauda durvis», kuras nevar tik viegli uzlauzt.

«No hakeru uzbrukumiem nav pasargāta neviena uzņēmuma mājaslapa, taču nepilnības likumdošanā, sarežģītās procedūras un reizēm arī valsts iestāžu kūtrums tikai iedrošina šādus noziedzniekus, radot viņos nesodāmības sajūtu. Aģentūra LETA par to pārliecinājās pērn rudenī, kad cīnījās pret kādu kibernoziedznieku,» teikts aģentūras galvenā redaktora Pētera Zirņa paziņojumā.

Par turpmāko juridisko rīcību pēc šodienas uzbrukuma tiks izlemts tuvākajā laikā.
 

Dalies ar šo rakstu