Iedzīvotāju skatījums uz mājokļu tirgu kļūst piesardzīgāks

2011. gada 22. marts plkst. 13:39
Dalies ar šo rakstu

Pēc pakāpeniska pieauguma pēdējos mēnešos martā iedzīvotāju skaits, kuri uzskata, ka mājokļu cenas augs, kritis par sešiem procentpunktiem, liecina «svaigākais» SEB Mājokļu cenu indikators.

Šobrīd 33% respondentu sagaida mājokļu cenu pieaugumu, bet iepriekšējā aptaujā šādu atbildes variantu izvēlējās 39% iedzīvotāju. Nekustamā īpašuma cenu kāpuma prognozētāju pārsvars pār krituma prognozētajiem joprojām saglabājies visos Latvijas reģionos, nemainīgi visoptimistiskāk noskaņotie attiecībā uz mājokļu cenu kāpumu ir vidzemnieki (38%).

SEB Mājokļu cenu indikators aizvadītā mēneša laikā samazinājies par 9.3 punktiem līdz 16.8 punktiem (iepriekšējā mēnesī indikators atradās rekordaugstajā 26.1 punkta līmenī). Šī ir trešā reize kopš 2009.gada maija (indikatora pastāvēšanas laikā), kad vērojams indikatora kritums salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi, turklāt tas bijis līdz šim lielākais kritums mēneša laikā.

«Iedzīvotāju prognozes attiecībā uz mājokļu cenu pieaugumu tomēr ir pozitīvākas nekā pirms gada, kad iedzīvotāju noskaņojums bija negatīvs. Salīdzinājumā ar 2010.gada martu SEB Mājokļu cenu indikators palielinājies par 25.0 punktiem. Iedzīvotāju noskaņojumu lielā mērā ietekmējušas gan plānotās izmaiņas nodokļos un tarifos, gan arī pieaugošās mājokļu uzturēšanas izmaksas,» komentē SEB bankas sociālekonomikas eksperts Edmunds Rudzītis.

Mājokļa cenu kritumu prognozētāju skaits, salīdzinot ar februāri, pieaudzis par trim procentpunktiem – 16% Latvijas iedzīvotāju pauda viedokli, ka nekustamā īpašuma tirgū cenas tuvākā gada laikā kritīs.

Aptauja šā gada februārī veikta sadarbībā ar pētījumu centru SKDS. Tajā aptaujāti 1005 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā.
 

Dalies ar šo rakstu