Investori maina fokusu

2018. gada 27. februāris plkst. 8:12
Dalies ar šo rakstu

Investori līdztekus objektiem, kas tiek pirkti nomas maksas gūšanai, nesmādē arī rekonstruējamas ēkas un zemes gabalus projektu attīstīšanai, otrdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Kopējais investīciju apjoms objektos Latvijā, kas tika iegādāti ar mērķi gūt nomas ienākumus, 2017. gadā bija 149 milj. eiro, sarēķinājusi nekustamā īpašuma kompānija Colliers International. Tas ir mazāk nekā divos iepriekšējos gados. Tajā pašā laikā investīciju apjoms objektos, kurus ir paredzēts attīstīt, ieskaitot zemesgabalu iegādi un/vai ēku atjaunošanu, pārbūvi, bija 207 milj. eiro, tostarp zemes gabalu iegādes darījumu apjoms bijis 59,6 milj. eiro. Tādējādi kopumā ieguldījumu īpašumos ir bijis gana daudz, vērtē Colliers International vadītājs Latvijā Deniss Kairāns.

Viņš piebilst, ka 2017.gadā ir bijis vairāk tādu darījumu, kas ir notikuši starp saistītām personām. Formāli viena kompānija pārdod īpašumu otrai, taču pēc padziļinātas izpētes to var secināt, tāpēc šādus darījumus kompānija neiekļauj statistikā pie tirgus darījumiem. Vaicāts, kāpēc tas tiek darīts, D. Kairāns pieļauj, ka tas ir saistīts ar nodokļu un grāmatvedības jautājumiem, iespējams, objekts tiek gatavots pārdošanai, lai darījumi būtu vienkāršāki. Šādi piemēri pērn ir biroju centrs Place Eleven, Vernisāža.

Baltijā kopējais darījumu apjoms ar komercīpašumiem 2017.gadā bijis zem viena miljarda eiro atzīmes (pēc metodoloģijas, ko lieto Colliers). Kopējie rādītāji ir būtiski atkarīgi no vērienīgiem pārdošanas gadījumiem, investīcijām lielajos objektos. Šādi darījumi ir vai nu nekustamā īpašuma portfeļi, vai arī apjomīgi tirdzniecības centri (pārsvarā). Ja gada laikā notiek kāds darījums ar iepirkšanās centru, tas uzreiz rada «uzrāvienu».

Visu rakstu Investori maina fokusu lasiet otrdienas, 27.februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu