Izdevies aizsargāt Lācīti Ķepainīti

Autors: Lelde Petrāne
2017. gada 17. augusts plkst. 10:25

Kasācijas instance pieņēmusi lēmumu nepieņemt izskatīšanai Krasnij Oktjabrj sūdzību par spriedumu prasībā par zīmola Laima preču zīmes Lācītis Ķepainītis aizsardzību. Kasācijas instances lēmums nozīmē, ka otrās tiesu instances spriedums prasībā pret uzņēmumu Krasnij Oktjabrj par preču zīmes Miška Kosolapij nelikumīgas izmantošanas aizliegumu, jo tā ir sajaucami līdzīga ar zīmola Laima preču zīmi Lācītis Ķepainītis, paliek spēkā un nav pārsūdzams.

Par to šorīt izplatītā paziņojumā informē Orkla Confectionery & Snacks Latvija.

«Mēs esam gandarīti par šīs tiesvedības izbeigšanu un to, ka ir izdevies aizsargāt zīmola Laima preču zīmi Lācītis Ķepainītis,» pauž Orkla Confectionery & Snacks Latvija sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja Lineta Mikša.

Otrās tiesu instances lēmums bija analogs pirmās instances spriedumam, t.i., apmierināt SIA Orkla Confectionery & Snacks Latvija prasību pret Krievijas AS Moskovskaja konditerskaja fabrika Krasnij Oktjabrj, SIA Krievijas saldumi, SIA Russian Sweet par preču zīmes reģistrācijas atzīšanu par spēkā neesošu, preču zīmes nelikumīgas izmantošanas aizliegumu un preču ar nelikumīgu marķējumu iznīcināšanu.

Savukārt vairākas Krasnij Oktjabrj pretprasības par preču zīmes Lācītis Ķepainītis reģistrācijas atzīšanu par spēkā neesošu un negodīgas konkurences aizlieguma pārkāpumu tika noraidītas.

Krasnij Oktjabrj preču zīme Miška Kosolapij Latvijā nav spēkā, līdz ar to Krievijā ražotos «lācīšus» Latvijā pārdot nedrīkst.

2013. gadā Laima ar tiesas lēmumu panāca, ka preču zīmes Miška Kosolapij, Konfeti (latv. – Lācītis Ķepainītis konfektes) teritoriālais attiecinājums uz Latviju tiek atcelts un konkrētais Krievijas uzņēmums to vairs nevarēs izmantot Latvijas teritorijā, taču minētās tiesvedības laikā uzņēmums Krasnij Oktjabrj bija pieteicis reģistrācijai jaunu preču zīmi Miška Kosolapij, par ko atkārtoti norisinājās tiesvedības process, kurā SIA Orkla Confectionery & Snacks Latvija ar zīmolu Laima faktiski jau otro reizi uzvarēja, tiesai atzīstot preču zīmi Miška Kosolapij par spēkā neesošu.

Lācītis Ķepainītis pieejams konfekšu, vafeļu tortes, šokolādes tāfelītes un mini vafeļu tortes veidā.