Ražošana

Izsludinātas pirmās maksātnespējīgās AS KVV Liepājas metalurgs mantas izsoles

Elīna Pankovska, 23.02.2018

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Maksātnespējīgā metālapstrādes uzņēmuma AS KVV Liepājas metalurgs maksātnespējas procesa administrators Guntars Koris ir izsludinājis pirmās sešas uzņēmuma mantas izsoles, DB informēja administratora pārstāvis Dzintars Hmieļevskis.

Izsoles izsludinātas Liepājā esošajiem nekustamajiem īpašumiem Brīvības ielā 92A, Brīvības ielā 94A, Brīvības ielā 100, Brīvības ielā 100B, kā arī velmēšanas cehā uzstādītajām tehnoloģiskajām iekārtām un mašīnām kā lietu kopībai, kas atrodas Brīvības ielā 95A, Liepājā. Velmētavas mantas izsole notiks šā gada 20. martā un sākumcena ir noteikta 1,33 milj. eiro apjomā. Pārējās izsludinātās izsoles noritēs elektronisko izsoļu vietnē.

Tāpat izsludināta arī izsole KVV Liepājas metalurgs piederošam nekustamam īpašumam Brīvības ielā 94, Liepājā un tur esošajai kustamai mantai, tai skaitā, elektrotēraudkausēšanas cehā uzstādītajām tehnoloģiskajām iekārtām un mašīnām kā lietu kopībai. Lietu kopības pirmās izsoles sākumcena ir 5,35 milj. eiro. Izsoles sāksies šā gada 26.februārī un tiks slēgtas šī gada 28.martā.

Iepriekš Dz. Hmieļevskis DB norādīja, ka pārdot uzņēmumu pa daļām ir visas iespējas, jo teritorijā ir izeja uz dzelzceļu, pieslēgums elektrībai, gāzei, kā arī tajā atrodas angārs. Līdz ar to jebkurš ražojošs uzņēmums ar savām iekārtām varētu sākt darbību. Tāpat viņš minēja, ka vairāki Liepājas metālapstrādes uzņēmumi ir izrādījuši interesi par teritoriju, lai varētu paplašināt savu darbību.

DB jau rakstīja, ka vienošanās starp valsti un potenciālo uzņēmuma pircēju Igoru Šamisu, kura piedāvājums tika atzīts par reālāko, netika panākta, un janvāra vidū G. Koris paziņoja, ka neviens no pretendentiem uz maksātnespējīgā uzņēmuma iegādi neizpildīja nodrošināto kreditoru izvirzītos nosacījumus un nesniedza prasītās garantijas, kas apliecinātu pretendenta spēju uzņēmumu iegādāties kā vienu veselumu un atjaunot tā darbību. Tāpēc tika pieņemts lēmums uzņēmumu izpārdot pa daļām.

I.Šamiss piedāvāja iegādāties uzņēmumu par 42 milj. eiro. Pēc viņa teiktā, tā bijusi augstākā summa, ko potenciālie interesenti ir piedāvājuši. Vienošanās paredzēja, ka investoram ir jāveic pirmā iemaksa 7,5 milj. eiro apmērā. Tomēr, pēc I. Šamisa teiktā, bija noprotams, ka viņi šo summu būtu gatavi maksāt, bet tikai pēc tam, kad tiktu notestētas uzņēmuma iekārtas, ievests darba spēks un uzsākta ražošana.

Jāatgādina, ka Liepājas tiesa AS KVV Liepājas metalurgs par maksātnespējīgu atzina 2016. gada 16. septembrī. Uzņēmuma apgrozījums 2016. gadā bija 14,16 milj. eiro, bet zaudējumi – 26,14 milj. eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru