Jauna MasterCard maksājumu sistēma ļaus tērēt ar viedtālruņa palīdzību

2013. gada 25. februāris plkst. 13:11
Autors: LETA
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

ASV kredītkaršu kompānija MasterCard Inc. pirmdien paziņoja par jaunas digitālo maksājumu sistēmas ieviešanu, kas nodrošinās cilvēkiem iespēju izmantot dažādas ierīces, tostarp viedtelefonus, lai tērētu savu naudu.

Šī sistēma, kas nodēvēta par MasterPass, uzglabā klientu bankas un personīgo informāciju tiešsaistes «drošā mākonī», kur tā pieejama maksāšanas brīdī veikalā vai internetā, norāda uzņēmums.

Bankām un veikaliem tiks nodrošināta arī iespēja klientiem izsniegt ar MasterPass savienotus «digitālos makus», turklāt jaunā sistēma pieņems arī kredītkaršu un debetkaršu informāciju, tostarp informāciju no kartēm, kas nav MasterCard.

Tikmēr pircēji spēs izmantot šo sistēmu internetā bez nepieciešamības pie katra pirkuma veikšanas rakstīt savu bankas informāciju un piegādes adresi.

Taču pircēji varēs veikt maksājumus ar šo sistēmu arī citos veidos, tostarp ar neliela darbības lauka radiosakaru jeb NFC tehnoloģiju aprīkotu viedtelefonu pietuvinot pie speciālas nolasīšanas ierīces.

«Katra ierīce kļūst par iepirkšanās ierīci,» norāda MasterCard.

Šo sistēmu finanšu institūcijas Austrālijā un Kanādā ieviesīs līdz marta beigām, Savienotajās Valstīs pavasarī un vasarā Lielbritānijā, bet vēlāk tā aptvers arī Beļģiju, Brazīliju, Ķīnu, Franciju, Itāliju, Nīderlandi, Singapūru, Spāniju un Zviedriju.
MasterCard pavēstīja, ka šo jauno sistēmu atbalsta bankas, tostarp Banco Santander, BBVA, BNP un Citi.

Dalies ar šo rakstu