Start-up

Latvijas uzņēmumi iekļūst Lighthouse attīstības programmā

Ilze Žaime, 23.08.2019

BeStimulated Latvijā izveidotā viedtālruņu lietotne

PUBLICITĀTES FOTO

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Ir noskaidroti pieci jaunuzņēmumi, kuri šogad no Baltijas reģiona ir iekļuvuši finanšu tehnoloģiju atbalsta veicināšanas programmā «Lighthouse Development Program». No 33 dalībniekiem četri uzņēmumi no Latvijas turpinās dalību programmā, iegūstot četras no piecām iespējamām dalības vietām visā Baltijas reģionā.

No Baltijas reģiona izraudzīto uzņēmumu starpā ir «Nordigen», «BeStimulated», «Lahdes», «Globitex» un Igaunijas uzņēmums «Feelingstream». Visi šie uzņēmumi plāno sniegt vai jau sniedz jaunus pakalpojumus finanšu nozarē.

Programmu īsteno AS «SEB banka», «Mastercard» un riska kapitāla fonds «NFT Ventures». Programmas laikā uzņēmēji iegūs tiešo pieeju banku ekspertiem, investoriem un «Mastercard» pārstāvjiem, lai atrastu sadarbības iespējas ilgtermiņā. Programmas uzvarētājs iegūs iespēju uzstāties vienā no Eiropas nozīmīgākajām start-up un tehnoloģiju konferencēm «Slush», kas notiks šā gada 21. novembrī Helsinkos un kuru katru gadu apmeklē vairāk nekā 20 000 ekspertu. Labākais no «Slush» skatuves iegūs apmaksātu ielūgumu uz «Mastercard Start Path» programmas prezentāciju dienu Ņujorkā.

SEB bankas Inovāciju vadītājs Kārlis Karolis: «Esmu gandarīts, ka Latvijas finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem ir izdevies pievērst «Lighthouse Development Program» organizētāju uzmanību ar kvalitatīvo piedāvājumu, rezultātā saņemot iespēju piedalīties šajā programmā un meklēt sadarbības iespējas. Programmas ietvaros viņiem būs sevi jāpierāda, konkurējot ar uzņēmējiem no Skandināvijas un Igaunijas. Es ticu, ka viņiem tas izdodies!»

«Lighthouse Development Program» tika uzsākta 2018. gada rudenī trīs reģionos, no kuriem viens reģions ir Baltijas valstis un divi Skandināvijā. Pirmais cikls notika Viļņā, Stokholmā un Helsinkos, savukārt, otrais cikls - Tallinā, Kopenhāgenā un Oslo. Katrā no reģioniem tiek izvēlēti pieci finanšu tehnoloģiju uzņēmumi, kuri piedalās programmā. Par pirmā cikla Baltijas uzvarētāju kļuva «Ondato» no Lietuvas, kas uzņēmumiem atvieglo likumdošanā noteikto datu apkopošanu, savukārt otrajā ciklā uzvarēja «Wallester» no Igaunijas, kas piedāvā karšu izsniegšanu kā pakalpojumu uzņēmumiem.

Programmas pirmajā ciklā no Latvijas piedalījās uzņēmums «PayYap», kas piedāvā vienkāršu un ērtu digitālo risinājumu uzņēmumu lojalitātes kartēm, savukārt, otrajā ciklā - «Crassula» - digitāla bankas pakalpojumu platforma uzņēmumiem.

Neskatoties uz to, ka šis ir jau trešais «Lighthouse Development Program» cikls, šogad tajā pieteicās rekordliels dalībnieku skaits. Pirmajā ciklā, kas notika Lietuvā, pieteicās 11 uzņēmumi, otrajā ciklā Igaunijā - 22, savukārt trešajā ciklā, kas pirmo reizi notika Rīgā, pieteicās 33 uzņēmumi.