Jaunajā Laimas ražotnē investēs vismaz 15 miljonus eiro

2017. gada 22. februāris plkst. 6:30
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

«Tās būs vienas no lielākajām investīcijām Laimā neatkarības laikā. Minimālajā variantā tie būs 15 miljoni eiro Staburadzes gadījumā, bet, ja būvēsim ārpus Rīgas, investīcijas būs vēl lielākas,» intervijā laikrakstam Dienas Bizness stāsta jaunais Orkla Confectionery &Snacks Latvija valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

Fragments no intervijas

Kāds uzņēmumam bijis 2016. gads katrā no tā pārstāvētajiem segmentiem?

Kopumā gads bijis labs kontekstā ar to, ka esam paši gājuši cauri daudziem pārmaiņu procesiem uzņēmuma iekšienē, tostarp uzņēmumu apvienošanai gada sākumā. Tas viss prasīja daudz iekšējo resursu un koncentrāciju uz šīm lietām un tādos brīžos var pazust fokuss uz ārējo tirgu. Bet jāsaka paldies komandai, ka izvirzītie mērķi ir sasniegti. Vienmēr gribas vairāk, tālāk, augstāk, bet kopumā ir labi.

Kādi bija iepriekš izvirzītie mērķi un cik tos izdevās sasniegt?

Par konkrētiem skaitļiem mums jābūt piesardzīgiem, jo, kamēr mātesuzņēmums biržā nav pasludinājis rezultātus, mēs konkrētus ciparus nesaucam. Ja runājam par Latvijas tirgu, kas mums ir primārais un galvenais, tad izaugsme ir visās preču kategorijās -  šokolādes, cepumu un uzkodu. Tas nozīmē, ka patērētāji ir pirkuši vairāk. Mēs atkarībā no kategorijas vai nu esam palikuši nr.1 vai arī esam pieaudzējuši savu tirgus daļu. Arī Lietuvā bijis pozitīvs pieaugums. Visgrūtāk mums gājis ar eksportu un vēl joprojām grūti iet, taču tas nav nekāds pārsteigums. 

Artilērijas iela tika minēta kā viena no divām, vietām kur varētu realizēt jaunās rūpnīcas būvniecību. Kādi būs apsvērumi, kas jums liks izvēlēties šo vai kādu citu vietu?

Vēl joprojām esam procesā, lai saprastu, kuru variantu izvēlēties – Artilērijas ielu vai Pierīgā. Ja Artilērijas ielas risinājums bija ātri saprotams, jo tā ir teritorija, kas mums pieder un zinām, kādas tur ir iespējas, tad alternatīvs variants Pierīgā prasītu vairāk laika. Esam pavirzījušies uz priekšu. Pēc mūsu ziņas mums bija ļoti daudz piedāvājumu, kur varētu un kā varētu attīstīt projektu. Esam jau tikušies ar dažām pašvaldībām, jo pašvaldības ir ļoti ieinteresētas attīstīt savu reģionu, lai tur būtu ražotnes.
Visi lēmumi, kur un kā būvējam, mums jāpieņem šī gada laikā. Tās būs vienas no lielākajām investīcijām Laimā neatkarības laikā. Minimālajā variantā tie būs 15 miljoni eiro Staburadzes gadījumā, bet, ja būvēsim ārpus Rīgas, investīcijas būs vēl lielākas. Tās ir nopietnas investīcijas, kurām vajadzīgs laiks, lai izsvērtu visus plusus un mīnusus. Skatāmies, kādas ir iespējas, cik daudz varam ražot eksporta tirgiem, ja taisām plašāku ražotni. Svarīgākais lēmuma pieņemšanā būs kombinācija no vairākiem faktoriem – kāds ir piedāvājums, kur varam būvēt, cik daudz jāinvestē infrastruktūrā, vai ir pievedceļi, gāzesvads, ūdens, cik liels ir zemesgabals, kādas ir iespējas ražot eksporta tirgiem.

Visu interviju Laima jaunu izaicinājumu priekšā lasiet trešdienas, 22.februāra laikrakstā Dienas Bizness!


 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām