Kanādas ražotāja Bombardier jaunās CSeries lidmašīnas šonedēļ varētu nolaisties Rīgā

2015. gada 24. novembris plkst. 17:50
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Kanādas ražotāja Bombardier jaunās lidmašīnas CSeries, kuras gatavojas iegādāties Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic, šonedēļ, veicot testa lidojumus, varētu nosēsties arī starptautiskajā lidostā Rīga, aģentūru LETA informēja aviokompānijas pārstāvis Jānis Vanags.

Tas notiks, ja apstākļi būs labvēlīgi. Šīs būs jaunākās Latvijā un Rīgā jebkad ielidojušās pasažieru lidmašīnas, uzsvēra Vanags.

Kā ziņots, CSeries lidmašīnu izstrāde ir aizkavējusies par vairākiem gadiem un ievērojami pārsniegusi paredzētos izdevumus.

2012.gada 20.decembrī Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic noslēdza sākotnējo pasūtījuma līgumu ar Bombardier par desmit CSeries 300 lidmašīnu iegādi ar iespēju iegādāties vēl desmit lidmašīnas. Savukārt 2014.gada jūlijā Farnboro Starptautiskajā aviācijas izstādē airBaltic izziņoja vēl trīs lidmašīnu iegādi.

Sākotnēji bija plānots, ka pirmās lidmašīnas tiks saņemtas šī gada beigās, vēlāk šo termiņu pārceļot uz 2016.gada otro pusi saistībā ar lidmašīnu izstrādes termiņu kavēšanos.

Šomēnes Bombardier paziņoja, ka airBaltic būšot pirmais aviopārvadātājs pasaulē, kas 2016.gada otrajā pusē saņems un sāks pārvadājumus ar CS300 sērijas lidmašīnām. Bombardier Commercial Aircraft prezidents Freds Kromers Dubaijas aviācijas šova laikā informējis, ka lidmašīnu izstrāde sekmējas labi - gandrīz pilnībā pabeigti lidojumu testi.

Savukārt airBaltic izpilddirektors Martins Gauss uzsvēra, ka Bombardier CS300 lidmašīnas ir neatņemama airBaltic attīstības stratēģijas un flotes nomaiņas plāna sastāvdaļa.

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām