Konferenču telpu nodrošināšana joprojām uz viesnīcu pleciem

Autors: Linda Zalāne
2017. gada 23. augusts plkst. 11:35

Kamēr Rīgā vēl nav tapis vērienīgs kongresu centrs, viesnīcas spēlē galveno lomu uz semināru un konferenču telpu nodrošināšanas skatuves

Viesnīcām ir nozīmīga loma konferenču biznesā Rīgā. Tās ir spēcīgas to pasākumu rīkošanas nišā, kuru kapacitāte ir līdz 1000 viesiem. «Problēmas rodas brīdī, kad ir vēlme Rīgā noorganizēt pasākumu 3000 un vairāk apmeklētājiem, jo šādam dalībnieku skaitam piemērotas vietas pagaidām nav. Lai sarīkotu pasākumu, piemēram, izstāžu centrā, Arēnā Rīga vai Olimpiskajā centrā, telpas ir jāpielāgo,» skaidro Latvijas viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) izpilddirektore Santa Graikste.

DB jau rakstīja, ka Rīgā tuvākajos gados ir ieceres uzcelt kongresu centru, kas varēs uzņemt līdz 3000 personu kuplas delegācijas, aizpildot pašlaik brīvo nišu šajā biznesā.

Viesnīcām konferenču telpu apkalpošana ir būtisks papildus finansiāls pienesums pamatbiznesam, jo nereti pasākuma viesiem tiek nodrošinātas ne tikai kafijas pauzes ar uzkodām un pusdienas, bet arī nakšņošana. Šis segments viesnīcām dod lielāku finansiālu pienesumu nekā atpūtas tūrisms. Turklāt Latvijas viesnīcas ar savu piedāvājumu ir interesantas arī starptautisko pasākumu rīkotājiem. «Pasākumus līdz 1000 dalībniekiem var nodrošināt lielās Rīgas un Jūrmalas viesnīcas – Radisson Blu Hotel Rīga, Radisson Blu Daugava Hotel, Bellevue Hotel, Park Inn by Radisson, Hotel Jurmala Spa, Semarah Hotel Lielupe. Savukārt konferencēs no 70 līdz 100 cilvēkiem konkurence ir spēcīgāka,» stāsta S. Graikste.

Viesnīcās konferences tiek rīkotas komforta dēļ, jo tās nodrošina plašu pakalpojuma klāstu vienuviet, taču ir arī citas pasākumu norišu vietas, kas Rīgā ir labi pieprasītas. «To vidū ir tādas vēsturiskas ēkas kā Lielā un Mazā Ģilde, Ziemeļblāzma, Melngalvju nams, Latviešu biedrības nams un Kongresu nams, kā arī modernā Latvijas Nacionālā bibliotēka. Šī gada beigās piemēroto konferenču vietu pulkam piepulcēsies atjaunotā VEF Kultūras pils,» klāsta Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) oficiālais kongresu biroja Meet Riga direktors Aigars Smiltāns.

Plašāk lasiet trešdienas, 23. augusta, laikrakstā Dienas Bizness!