Būve

Kontu apķīlāšana uzņēmumam draud ar domino efektu

Vēsma Lēvalde, Elīna Pankovska, 13.12.2012

Avots: SXC

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA Ceļu, tiltu būvnieks tiesvedība ar Saldus domi var novest pie vairāku firmu bankrota un Eiropas miljonu zaudēšanas.

Tiesvedības rezultātā apķīlāto kontu dēļ SIA Ceļu, tiltu būvnieks (CTB) zaudējumi būs vismaz 100 tūkstoši latu, turklāt ar katru dienu summa pieaug, DB norāda uzņēmuma līdzīpašnieks Gatis Zvirbulis. Cieš arī CTB īstenotajos projektos iesaistītie apakšuzņēmēji un pasūtītāji. Saldus dome atzīst, ka problēma varbūt nebūtu radusies, ja nevaldītu zemākās cenas princips. Savukārt G.Zvirbulis uzsver, ka problēma radusies nekvalitatīva būvprojekta un pasūtītāja nekompetences dēļ.

«Tikko man bija saruna ar vienu no mūsu apakšuzņēmējiem, kurš prasa norēķināties avansā, jo no viņa to savukārt prasa materiālu piegādātāji, kuri dzirdējuši par mūsu problēmām tiesvedības dēļ,» apgalvo G. Zvirbulis. Tā kā patlaban ir spēkā Kurzemes apgabaltiesas lēmums apķīlāt SIA Ceļu, tiltu būvnieks kontus, nosakot prasības nodrošinājumu 862 tūkstošu latu apmērā, kapitālsabiedrības darbība ir paralizēta. Kontu apķīlāšana liedz uzņēmumam veikt saimniecisko darbību, tostarp veikt norēķinus par materiālu piegādēm, izmaksāt algas un nomaksāt valstij nodokļus.

Saldus domes priekšsēdētāja Indra Rassa savukārt uzskata, ka pie tiesvedības novedusi «uzņēmēja tīši negodprātīga rīcība, vienpusēji, bez jebkāda līgumiska vai likumiska pamata atsakoties pildīt 2010. gada 18. martā noslēgtā līguma par Robežu ielas rekonstrukciju Saldus pilsētā noteikumus ERAF līdzfinansētam projektam».

SIA Ceļu, tiltu būvnieks piedāvājums bija lētākais no deviņiem pretendentiem, un cena – 820,96 tūkstoši latu – uzreiz raisījusi šaubas pašvaldībā, kas gribēja izvēlēties citu piedāvājumu. Tomēr CTB apstrīdēja pašvaldības izvēli, un IUB lēmums lika slēgt līgumu ar zemākās cenas piedāvātāju, norāda I. Rassa.

Komentāri

Pievienot komentāru