Kučinskis: Vēl nav skaidrības par Liepājas metalurga darījumu

2017. gada 19. decembris plkst. 8:42
Autors: LETA
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Pašlaik vēl nav skaidrības, vai notiks valsts un investora darījums par «Liepājas metalurgu», šorīt intervijā LTV «Rīta panorāmai» sacīja premjers Māris Kučinskis (ZZS).

Politiķis atzina, ka valdības izvēle šajā jautājumā bijusi - vai nu uzņēmuma maksātnespēja, vai arī runāt ar vienīgo investoru, kas bija pieteicies.

Pašlaik investors vēl nav veicis solītos darbus metalurga iekārtu testēšanai, kā arī ļoti rūpīgi vērtējot, vai var izpildīt valsts izvirzītās prasības.

Aviokompānijas «airBaltic» investora piesaistes jautājumā Kučinskis bija optimistiskāks un sarunu pagarinājumā līdz janvāra beigām problēmas nesaskata.

Ministru prezidents skaidroja, ka runa ir par ilglaicīgiem ieguldījumiem, nodrošinot kompānijas ilgtspēju, tāpēc valstij un investoram jāpārrunā visi jautājumu - gan garantijas valstij, gan investoram.

Savukārt jautājumā par elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atļaujām Kučinskis uzsvēra, ka Ekonomikas ministrijai ir jāveic izvērtējums, jāanulē šaubīgi izsniegtās licences un jānosaka vainīgie.

Politiķis sagaida, ka ministrija pārbaudes pabeigs nākamā gada pirmajā ceturksnī.

LASI:

Potenciālais Liepājas metalurga investors darbaspēku varētu arī ievest
Potenciālais investors par Liepājas metalurgu piedāvā 42 miljonus eiro
airBaltic šogad stratēģiskā investora vēl nebūs

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds