Latvian Dairy piederošo attīrīšanas ietaišu bojājuma rezultātā upē tiek novadīti neattīrīti notekūdeņi

2016. gada 23. decembris plkst. 15:03
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumam SIA Latvian Dairy piederošo notekūdeņu attīrīšanas ietaišu bojājuma rezultātā vidē tiek novadīti neattīrīti notekūdeņi, informē Valsts vides dienests (VVD).

Pēc VVD pasūtījuma veiktie notekūdeņu kvalitatīvās testēšanas rezultāti ir uzrādījuši paaugstinātas piesārņojošo vielu koncentrācijas visiem analizētajiem parametriem. Īpaši palielināts ir bioķīmiskais skābekļa patēriņš un ķīmiskais skābekļa patēriņš, kas attiecīgi 54 reizes un 15 reizes pārsniedz normatīvajos aktos noteiktās šo parametru pieļaujamās vidē novadāmās koncentrācijas. Savukārt Lauceses upes ūdens testēšanas rezultāti šobrīd vēl neuzrāda normatīvajiem aktiem neatbilstošas paaugstinātas piesārņojošo vielu koncentrācijas, kas ļauj domāt, ka upe pagaidām vēl spēj absorbēt šobrīd tajā nonākošo piesārņojumu, kam par iemeslu var būt augstais ūdens līmenis un lielā atšķaidīšanās pakāpe, kā arī samērā zemās gaisa un ūdens temperatūras.

SIA Latvian Dairy ir informējis VVD par to, ka šobrīd uzņēmums veic neatliekamus pasākumus stāvokļa uzlabošanai - pie ražotnes notiek iekārtas, kas veic notekūdens plūsmas izlīdzināšanu un nostādināšanu, tīrīšana, turpinās darbi pie mirušo bioloģiski aktīvo dūņu izvešanas no attīrīšanas ietaišu biobloka. Nākamnedēļ tiek plānota pēcattīrīšanas dīķu tīrīšana.

Kā iepriekš ziņots, VVD Madonas RVP vērsās Sērenes iedzīvotāji, kas informēja par nelabvēlīgu situāciju ciemata attīrīšanas iekārtās. Uzņēmumam nekavējoties tika dots rīkojums veikt nepieciešamos pasākumus, lai tiktu nodrošināta iekārtu darbības atjaunošana. Tomēr no piena pārstrādes uzņēmuma novadīto notekūdeņu koncentrācija izrādījās tik augsta, ka pilnībā iznīcināja bioloģisko attīrīšanas iekārtu aktīvās dūņas un piesārņojums nonāca arī pēcattīrīšanas dīķos.
Uzņēmumam ir pieprasīts līdz 5.janvārim sagatavot un iesniegt apstiprināšanai pasākumu plānu iekārtas darbības uzlabošanai.

Pret uzņēmumu ir ierosināta administratīvā lietvedība un lēmums tiks pieņemts tuvākajā laikā. 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds