VVD pabeidzis administratīvo lietvedību pret SIA Latvian Dairy par attīrīšanas iekārtu radīto piesārņojumu

2017. gada 10. janvāris plkst. 16:24
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Valsts Vides dienesta (VVD) Madonas reģionālā vides pārvalde (RVP) regulāri saņem informāciju no SIA Latvian Dairy par darbiem, kas tiek veikti notekūdeņu attīrīšanas iekārtu darbības atjaunošanai Sērenē, kur pagājušā gada nogalē tika konstatēts ievērojams piesārņojums, kas sasniedza arī Lauceses upi, informē VVD. 

No piena produktu radītā piesārņojuma jau ir attīrīts ūdens plūsmas izlīdzinātājs. Turpinās darbi pie biobloka un dīķu tīrīšanas, ko nedaudz aizkavēja janvāra lielais sals.

Uzņēmums ir iesniedzis VVD Madonas RVP pasākumu plānu iekārtas darbības uzlabošanai. Pēc tā izskatīšanas, SIA Latvian Dairy tika uzdots precizēt pasākuma plāna izpildes termiņus. Uzņēmums ir noslēdzis līgumu ar SIA ASMĀRA, kas specializējas attīrīšanas iekārtu projektēšanā, būvniecībā un ieregulēšanā, par šo darbu veikšanu. Darbi pie attīrīšanas iekārtu darbības atjaunošanas turpinās un varētu tikt pabeigti līdz 2017. gada 15. martam.

Ir pabeigta administratīvā lietvedība, un 13. janvārī tiks pieņemts lēmums par administratīvā soda uzlikšanu pēc APK 72. panta - Attīrīšanas iekārtu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšana.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds