Būve

Latvijā ražos stikla šķiedras ēkas, uz kurām neattiecoties īpašuma nodokļi

Lelde Petrāne, 28.07.2016

Jaunākais izdevums

Latviešu uzņēmēji, dizaineri un inženieri Eiropas tirgū pieteikuši kopdarbu - Boxhouse – stikla šķiedras ēku.

Stikla šķiedras mikromāju ražošanu paredzēts uzsākt rudenī un drīzumā visā Eiropā tikšot izsludināta pieteikšanās uz pirmajiem modeļiem.

Iespējams izvēlēties vienu no deviņiem ēkas pielietojuma veidiem – dzīvošanai, birojam, saunai, kempingam, motocikla garāžai, sporta treniņiem, dārza vai degustāciju virtuvei, privātajai kinozālei vai noliktavai.

Cenas atkarīgas no aprīkojuma un iekārtojuma. EUR 9000 maksās palīgēka-noliktava, EUR 15 000 - atpūtas un kempinga māja, EUR 17 000 - sauna, EUR 18 000 - biroja ēka, EUR 19 000 - dzīvojamā ēka.

Katra ēka veidota no vienlaidus stikla šķiedras korpusa ar iestrādātu siltinājumu un aprīkota ar ventilācijas sistēmu. Tās proporcijas – 4.5m x 2.4m x 2.65m – padara to brīvi pārvietojamu, un tieši šis apstāklis atbrīvojot īpašniekus no nekustamā īpašuma nodokļiem un ar būvniecības darbiem saistītās birokrātijas. Kā norāda projekta autori, mikromāju drīkst novietot jebkurā cilvēkam piederošā vai atļautā un transportēšanas tehnikai pieejamā teritorijā, turklāt nav nepieciešams sagatavot pamatus.

Katra ēka pasūtītājam tikšot piegādāta pilnā komplektācijā, ieskaitot iekštelpu iekārtojumu, kompaktas mēbeles un sadzīves tehniku. Topošais īpašnieks varēs izvēlēties sev piemērotāko interjera dizaina variantu un noteikt ārsienu izskatu.

Mikromāju varēšot pieslēgt elektrotīkliem un pievienot ūdensapgādes sistēmai, bet apkures izmaksas būšot minimālas.

Vairākas mikromājas savā starpā varēs savienot, radot kompaktu mājokli. Izstrādāta arī montāžas tehnoloģija, kas ļauj izveidot daudzstāvu studentu kopmītnes. Mikromāju piedāvājums radīts arī kempingiem, treniņu bāzēm un nometnēm.

Stikla šķiedras mikromāju tehnoloģijas un dizaina izveide kopumā ilgusi divus gadus un ēku ražošana un komplektēšana notiks Latvijā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Būvniecība un īpašums

Februārī plāno demonstrēt projekta Boxhouse pirmās gatavās pārvietojamās ēkas

Lelde Petrāne, 16.11.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šā gada vasarā tika ziņots, ka latviešu uzņēmēji, dizaineri un inženieri Eiropas tirgū plāno pieteikt kopdarbu - Boxhouse – stikla šķiedras ēku.

Tika vēstīts, ka cenas atkarīgas no aprīkojuma un iekārtojuma: EUR 9000 maksās palīgēka-noliktava, EUR 15 000 - atpūtas un kempinga māja, EUR 17 000 - sauna, EUR 18 000 - biroja ēka, EUR 19 000 - dzīvojamā ēka.

Projekta pārstāve Kristīna Putinceva biznesa portālam db.lv, atbildot uz jautājumu, kā veicas tā īstenošanā, stāstīja, ka uzņēmums patlaban meklē sadarbības partnerus un klientus: «Izmantojam Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) piedāvātās iespējas - sadarbojamies ar pārstāvniecībām ārvalstīs, lai apgūtu to tirgu. Uzrunājam ārvalstu augstskolu pārstāvjus, piedāvājot mikromājas modernu studentu kopmītņu veidošanai.»

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Kā top? Inboxlifestyle mikro mājas

Lelde Petrāne, 12.01.2018

Jauna Inboxlifestyle produkta ražošana sākas ar dizaina izstrādi. Produkts tiek pielāgots klienta vēlmēm. Tiek ņemta vērā produkta potenciālā atrašanās vieta, lietošanas intensitāte un klienta vēlmes attiecībā uz krāsām, aprīkojumu, interjeru un fasādes dizainu.

Vizualizācija no ražotāja arhīva

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

#Jaunākā Inboxlifestyle rūpnīcā tapusī mikromāja ir paredzēta brīvdienu atpūtai kāda uzņēmēja ģimenei. Tā tiks novietota lauku īpašumā netālu no ūdens.

Jaunākā Rīgā, Inboxlifestyle rūpnīcā tapusī mikromāja ir paredzēta brīvdienu atpūtai kāda uzņēmēja ģimenei. Tā tiks novietota lauku īpašumā netālu no ūdens, kur nebija ne iespēju, ne vajadzības veidot fundamentālu būvi. Jaunās mājas īpašnieks novērtējis iespēju iegūt dzīvojamo platību ātri, vienkārši un bez celtnieku palīdzības. Ja šis dabas skats kļūs garlaicīgs, māja būs transportējama uz citu ekspluatācijas vietu.

Šīs mājas fasādes dizains pielāgots apkārtējai videi. Tās dēļu faktūra tapusi, nofotografējot netālu esošās, 200 gadus senās koka ēkas fasādi. Tāda koka apbūve redzama tuvākajā apkārtnē. Tagad senu dēļu fotogrāfija ieskauj mūsdienīgu telpu, kurā izvietotas četras guļamvietas un virtuves iekārta.

Komentāri

Pievienot komentāru
Nekustamais īpašums

Papildināts - FOTO: Šādi izskatās Latvijā radītās stikla šķiedras mikromājas

Lelde Petrāne, 19.06.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmums SIA APB nodevis vērtēšanai sava projekta InBoxLifestyle pirmo mikro māju. Pēc ilgstošiem produkta izstrādes un ražošanas sagatavošanās darbiem, pirmais prototips ir gatavs.

Lai uzlabotu cilvēku dzīves kvalitāti un vairotu neatkarību no birokrātijas un hipotekārajiem aizdevumiem, Latvijā uzsākts ražot stikla šķiedras ēkas, uz kurām neattiecas īpašuma nodokļi un būvatļaujas.

Pirmā mikro māja, kura tapusi kā cilvēkiem ar kustību traucējumiem pielāgota tualetes un dušas telpa, tuvākajās dienās aizceļos uz vienu no Austrijas kempingiem. Pircējs produktu saņems pilnīgi gatavu lietošanai bez nepieciešamības veikt būvdarbus.

Šobrīd uzņēmums spēj saražot piecas mikro mājas mēnesī, tomēr mērķi esot ambiciozi. Nākošo divu gadu laikā plānots attīstīt pārdošanas un garantijas servisa tīklu Eiropā, audzējot kapacitāti līdz 10 mikro māju ražošanai ik mēnesi.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Publicējam ziņu topu, kas šonedēļ bija db.lv lasītāju redzeslokā - tās tika lasītas, komentētas, šērotas sociālajos tīklos.

1. Nepieļaut bankas tālāku saplosīšanu

2. Žurnālā Dzīves garša: Māja ir jāceļ tad, kad nav naudas

3. Ryanair pārdomās par Rīgu, Liepāju neizskata

4. Cīņa par bankas atlikušo daļu

5. Jauno projektu dzīvokļu cenu kāpums pārsteidz

Komentāri

Pievienot komentāru
Būvniecība un īpašums

Ekspluatācijā nodota Mežaparka Lielās estrādes centrālā ēka, saimniecības ēka un noliktavas

Db.lv, 16.06.2021

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ekspluatācijā nodoti Mežaparka Lielās estrādes B2 posmā īstenotie būvniecības darbi – jaunizbūvētā estrādes centrālā ēka, saimniecības ēka un noliktavas, informē Rīgas dome.

Būvniecības B2 posma darbi tika sākti pagājuša gada oktobrī. To laikā ir izbūvēta sešu stāvu augsta estrādes centrālā ēka, kurai četri ir virszemes stāvi, bet divi pazemes stāvi ar kopējo platību 10 185 kvadrātmetri. Estrādes jumta kupolā ir ieklāts membrānas jumta segums 5324 kvadrātmetru platībā. Membrānas materiāls ir austs no AS "Valmiera stikla šķiedra" ražotās šķiedras un par audumu saausts uzņēmuma "Valmiera Glass UK" rūpnīcā Anglijā. Jaunais estrādes jumta segums pasargās dziedātājus no saules, vēja, un lietus kā arī nodrošinās estrādē akustiku.

Būvdarbu laikā ir uzbūvētas saimniecības ēkas un pārbūvēta arī katlu māja. Pabeigti teritorijas labiekārtošanas darbi un izbūvētas inženierkomunikācijas. Darbus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma īstenoja uzņēmums AS "LNK Industries". Jaunizbūvētā estrādē jau ir iespēja uzstāties 12 874 koristiem, kas ir gandrīz divas reizes vairāk, nekā iepriekš, kā arī uzņemt dejotājus paplašinātajā dejošanas laukumā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ekspluatācijā nodoti Mežaparka Lielās estrādes B2 posmā īstenotie būvniecības darbi – jaunizbūvētā estrādes centrālā ēka, saimniecības ēka un noliktavas, informē Rīgas dome.

Mežaparka Lielās estrādes B2 posmā īstenotie būvniecības objekti Būvniecības valsts kontroles birojam tika nodoti 11. jūnijā.

Būvniecības B2 posma darbus sāka pagājuša gada oktobrī. To laikā ir izbūvēta sešu stāvu augsta estrādes centrālā ēka, kurai četri ir virszemes stāvi, bet divi pazemes stāvi ar kopējo platību 10 185 kvadrātmetri. Estrādes jumta kupolā ir ieklāts membrānas jumta segums 5324 kvadrātmetru platībā. Membrānas materiāls ir austs no AS "Valmiera stikla šķiedra" ražotās šķiedras un par audumu saausts uzņēmuma "Valmiera Glass UK" rūpnīcā Anglijā. Jaunais estrādes jumta segums pasargās dziedātājus no saules, vēja, un lietus kā arī nodrošinās estrādes akustiku.

Komentāri

Pievienot komentāru