Būve

Latvijā ražos stikla šķiedras ēkas, uz kurām neattiecoties īpašuma nodokļi

Lelde Petrāne, 28.07.2016

Attēls: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latviešu uzņēmēji, dizaineri un inženieri Eiropas tirgū pieteikuši kopdarbu - Boxhouse – stikla šķiedras ēku.

Stikla šķiedras mikromāju ražošanu paredzēts uzsākt rudenī un drīzumā visā Eiropā tikšot izsludināta pieteikšanās uz pirmajiem modeļiem.

Iespējams izvēlēties vienu no deviņiem ēkas pielietojuma veidiem – dzīvošanai, birojam, saunai, kempingam, motocikla garāžai, sporta treniņiem, dārza vai degustāciju virtuvei, privātajai kinozālei vai noliktavai.

Cenas atkarīgas no aprīkojuma un iekārtojuma. EUR 9000 maksās palīgēka-noliktava, EUR 15 000 - atpūtas un kempinga māja, EUR 17 000 - sauna, EUR 18 000 - biroja ēka, EUR 19 000 - dzīvojamā ēka.

Katra ēka veidota no vienlaidus stikla šķiedras korpusa ar iestrādātu siltinājumu un aprīkota ar ventilācijas sistēmu. Tās proporcijas – 4.5m x 2.4m x 2.65m – padara to brīvi pārvietojamu, un tieši šis apstāklis atbrīvojot īpašniekus no nekustamā īpašuma nodokļiem un ar būvniecības darbiem saistītās birokrātijas. Kā norāda projekta autori, mikromāju drīkst novietot jebkurā cilvēkam piederošā vai atļautā un transportēšanas tehnikai pieejamā teritorijā, turklāt nav nepieciešams sagatavot pamatus.

Katra ēka pasūtītājam tikšot piegādāta pilnā komplektācijā, ieskaitot iekštelpu iekārtojumu, kompaktas mēbeles un sadzīves tehniku. Topošais īpašnieks varēs izvēlēties sev piemērotāko interjera dizaina variantu un noteikt ārsienu izskatu.

Mikromāju varēšot pieslēgt elektrotīkliem un pievienot ūdensapgādes sistēmai, bet apkures izmaksas būšot minimālas.

Vairākas mikromājas savā starpā varēs savienot, radot kompaktu mājokli. Izstrādāta arī montāžas tehnoloģija, kas ļauj izveidot daudzstāvu studentu kopmītnes. Mikromāju piedāvājums radīts arī kempingiem, treniņu bāzēm un nometnēm.

Stikla šķiedras mikromāju tehnoloģijas un dizaina izveide kopumā ilgusi divus gadus un ēku ražošana un komplektēšana notiks Latvijā.

Komentāri

Pievienot komentāru