Latvijā septembrī straujākais rūpniecības apjomu pieaugums ES

2011. gada 14. novembris plkst. 15:21
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Šā gada septembrī, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo mēnesi, rūpniecības apjomi gan eirozonā, gan Eiropas Savienībā (ES) kopumā ir palielinājušies par 2,2%, savukārt Latvijā industriālās rūpniecības apjomi gada griezumā ir palielinājušies par 9,6%, kas ir straujākais pieaugums ES, liecina jaunākie ES statistikas biroja Eurostat dati.

No visām ES valstīm industriālās rūpniecības apjomi gada griezumā ir pieauguši 14 valstīs, bet samazinājušies - astoņās. Otrs straujākais rūpniecības apjomu pieaugums bija Lietuvā (8,3%), bet trešais - Polijā (7,9%). Savukārt viskrasāko samazinājumu piedzīvojusi Itālija (- 2,7%), Grieķija (- 2,3%) un Dānija (- 2,2%).

Šā gada septembrī, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, industriālās rūpniecības apjomi eirozonā ir samazinājušies par 2,0%, bet 27 ES valstīs par 1,3%. Augustā gan eirozonas, gan ES rūpniecības izaugsmes dati bija pozitīvāki -  šā gada augustā, salīdzinot ar jūliju, industriālās rūpniecības apjomi 17 eirozonas valstīs pieauga vidēji par 1,4%, savukārt ES valstīs kopumā – par 1,0%

Igaunija septembrī piedzīvojusi straujāko rūpniecības apjomu samazināšanos mēneša griezumā – septembrī, salīdzinot ar augustu, rūpniecības apjomi kaimiņvalstī ir sarukuši par 10,9%. Igaunijai seko Portugāle (- 5,8%), Itālija (- 4.8%), Īrija (-3,5%) un Vācija (- 2,9%). Savukārt straujākais rūpiecības pieaugums mēneša griezumā ir bijis Slovākijā (3,2%), Polijā un Zviedrijā (abās pieaugums par 1,9%), un Slovēnijā (1,5%). Latvijā septembrī, salīdzinot ar augustu, vērojama 1,2% liela rūpniecības nozares izaugsme.

Dalies ar šo rakstu