Latvijā vidējā elektroenerģijas cena pieaugusi 

Aizvadītajā nedēļā Nord Pool sistēmas vidējā cena pieauga par 3 % līdz 47,37 EUR/MWh, informē AS Latvenergo.

Db.lv, 20.11.2018

Foto: pixabay

Igaunijā nedēļas vidējā elektroenerģijas cena biržā bija 53,32 EUR/MWh, kas ir par 9 % augstāka nekā iepriekšējā nedēļā. Latvijā vidējā elektroenerģijas spot cena pieauga par 1 %, bet Lietuvā samazinājās par 1 EUR/MWh, un abās šajās valstīs cena bija 53,74 EUR/MWh.

Nord Pool reģionā augošu cenu tendenci turpina noteikt sausie laikapstākļi Ziemeļvalstīs. Aizvadītajā nedēļā nokrišņu apjomi bija zemāki par sezonālo normas līmeni, un tādējādi zema hidrobilance noteica zemu hidroizstrādi. Cenu pieaugumu Ziemeļvalstīs ietekmēja zema vēja staciju izstāde. Baltijas valstīs Estlink starpsavienojuma starp Somiju un Igauniju kapacitāte samazinājās līdz 35 % no iespējamās un iepriekšējā nedēļā bija 658 MW.

Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, Nord Pool reģionā elektroenerģijas patēriņš pieauga līdz 8 204 GWh un izstrādes apjomi pieauga līdz 8 391 GWh.

Kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijas valstīs pieauga par nepilnu 1 % līdz 562 GWh un tas kāpa visās Baltijas valstīs. Vislielākais pieaugums bija Latvijā – 1,3 %, sasniedzot 147 GWh. Lietuvā pieaugums bija par 1,1 % augstāks salīdzinājumā ar nedēļu iepriekš – līdz 246 GWh. Igaunijā patēriņa apjoms pieauga par 0,3 % līdz 169 GWh.

Kopējais izstrādātās elektroenerģijas apjoms Baltijas valstīs salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu samazinājās par 13 % līdz 366 GWh. No Baltijas valstīm vienīgi Latvijā pieauga izstrādātās elektroenerģijas apjoms, iepriekšējā nedēļā palielinoties par 6 %, un tika saražotas 117 GWh. Lietuvā izstrāde samazinājās par nepilnu 1 % līdz 53 GWh. Aizvadītajā nedēļā Igaunijā bija novērtos lielākais elektroenerģijas izstrādes samazinājums – par 23 %, sasniedzot 196 GWh.

Izstrādes apjoms attiecībā pret patēriņu pagājušajā nedēļā Latvijā bija 80 %, Igaunijā 116 %, Lietuvā 22 %, bet Baltijas valstīs kopumā tika saražoti 65 % attiecībā pret reģionā patērētās elektroenerģijas apjomu. Baltijas valstīs kopumā tika saražoti 57 % attiecībā pret reģionā patērēto elektroenerģijas apjomu pagājušajā nedēļā.