Apdrošināšana

Latvijas Bankas apdrošināšanas iepirkums tiek BTA un Gjensidige

Gunta Kursiša, 11.12.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Latvijas Banka noslēgusi iepirkumu par apdrošināšanas pakalpojumu nodrošināšanu par vairāk nekā 47,97 tūkst. Ls, kurā uzvarējusi BTA Isurance Company SE un apdrošināšanas a/s Gjensidige Baltic, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājas lapā.

Latvijas Banka no uzņēmumiem iegādāsies bankas nekustamā īpašuma un mantas, transportlīdzekļu (KASKO), pārnēsājamo elektronisko iekārtu, darbības pārtraukuma, vispārējās civiltiesiskās atbildības, sauszemes transportlīdzekļu īpašnieka obligāto civiltiesiskās atbildības, (OCTA) darbinieku darba braucienu palīdzības un darbinieku dzīvības nelaimes gadījumā apdrošināšanu.

Par galveno iepirkuma uzvarētāja izvēles kritēriju tika noteikta zemākā cena, kā arī BTA Insurance Company SE un Gjensidige Baltic bija vienīgās kompānijas, kas iesniedza savus piedāvājumus katrā no iepirkuma daļām. Apdrošinātājs tika noskaidrots sarunu procedūrā bez konkursa izsludināšanas, liecina informācija IUB.

Db.lv jau rakstīja, ka Latvijas nedzīvības apdrošināšanas tirgus arī šogad «liek pasvīst» apdrošinātājiem, no kuriem dažiem neizdodas izlīst no zaudējumiem, bet dažiem samazinās peļņa. Par to, vai ar peļņu vai zaudējumiem Latvijā strādājusi BTA Insurance Company, Norvēģijas investoriem piederošā nedzīvības apdrošināšanas a/s Gjensidige Baltic Latvijas filiāles, netiek atklāts. Tomēr, strādājot arī Lietuvas un Igaunijas apdrošināšanas tirgos, kompānijas spēj uzrādīt pieklājīgu peļņu.