Latvijas diplomāti pilnveido zināšanas uzņēmumu eksportspējas veicināšanā

2017. gada 24. novembris plkst. 13:08
Sadaļa: Ekonomika
Dalies ar šo rakstu

23. un 24. novembrī Ārlietu ministrijā norisinās seminārs Latvijas ekonomisko diplomātu ārvalstīs kompetenču un prasmju pilnveidei Latvijas uzņēmumu eksportspējas veicināšanai, informē Ārlietu ministrijas Komunikācijas grupa.

Atklājot pasākumu, Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs uzsvēra ekonomiskās diplomātijas pieaugošo nozīmi, īpaši jauno tirgus apgūšanā. Kā veiksmīgus piemērus viņš minēja Latvijas vēstniecību aktīvo darbību Apvienotajos Arābu Emirātos, Indijā un Korejas Republikā, kur būtiski pieauguši Latvijas eksporta rādītāji.

Lai pārrunātu sadarbības jautājumus, kā arī veidotu kontaktus Latvijas uzņēmēju interešu atbalstam ārvalstu tirgos, diplomāti tiekas ar Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektori Līgu Meņģelsoni, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētāju Jāni Endziņu, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktoru Andri Ozolu, kā arī «The Red Jackets» kustības pārstāvjiem un vairāk nekā 30 Latvijas uzņēmējiem. Ar proaktīvas investīciju piesaistes mehānismiem dalībniekus iepazīstinās Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko un Ministru prezidenta padomnieks ekonomiskajos jautājumos Artis Grīnbergs.

Seminārā ir paredzētas tikšanās ar dažādu Latvijas asociāciju pārstāvjiem, nozaru speciālistiem un uzņēmējiem, kā arī uzņēmumu «Hansamatrix», «Baltic3D» un tehnoloģiju koprades telpas «TechHub Riga» apmeklējumi.

Tāpat plānotas sarunas ar nozaru pārstāvjiem no Latvijas Piensaimnieku Centrālās Savienības, Latvijas Kokrūpniecības federācijas, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas, kā arī Augstākās izglītības eksporta apvienības un domnīcas «Certus».

Par transporta un loģistikas nozares aktuālajiem jautājumiem diplomāti uzzinās, apmeklējot Rīgas brīvostas pārvaldi un uzklausot Satiksmes ministrijas sniegto informāciju.

Seminārā piedalās 40 Latvijas diplomāti no 34 pasaules valstīm, un tas tiek rīkots sadarbībā ar Valsts administrācijas skolu.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām