Latvijas inženieru veikumu demonstrē avio salonā Parīzē

2015. gada 30. jūnijs plkst. 10:46
Dalies ar šo rakstu

Pirmo reizi vēsturē Latvijas uzņēmums SV Solutions kopā ar Drone Technology, kas ražo bezpilota lidaparātu sistēmas, piedalījies un pārstāvējis Latviju Le Bourget avio salonā Parīzē, liecina medijiem sniegtā informācija.

Parīzes avio salons Le Bourget ir viens no lielākajiem un vecākajiem pasaulē, kur uzņēmumi no visām pasaules valstīm prezentē jaunākās tehnoloģijas aviācijas nozarē. Piecdesmit pirmajā avio salonā savus jaunākos produktus prezentēja tādas kompānijas kā Airbus, Boeing, Safran, Thales u.c.

Bezpilota lidaparātu nozarē tika prezentēti uzņēmumi no Vācijas, Francijas, Spānijas un Latvijas. Latvijas uzņēmumam Drone Technology bijusi iespēja parādīt, uz ko ir spējīgi Latvijas inženieri, un prezentēt bezpilota lidaparātu, kas izstrādāts ar LIAA un Transporta un mašīnbūves kompetences centra atbalstu.

Drone Technology izstrādātais drons ir pilnībā izgatavots no kompozīta materiāliem un ir spējīgs pacelt līdz 10 kg lietderīgas kravas, aprīkots ar trim drošības sistēmām. Tas pievērsis ne tikai apmeklētāju, bet arī potenciālo sadarbības partneru uzmanību.

Salīdzinājumā ar helikopteriem vai lidmašīnām dronu izmantošana ļaujot būtiski samazināt izmaksas dažādu misiju veikšanai un nelielo izmēru dēļ tie ir arī viegli ekspluatējami. Šāda tipa dronus izmanto arī, lai piekļūtu grūti sasniedzamām vietām, kur to nevar izdarīt helikopters.

Izstādes laikā veiktas pārrunas ar uzņēmumiem par dronu piegādi, kā arī par sadarbību R&D jomā.

Dalies ar šo rakstu