Latvijas jaunuzņēmums CEnOS iegūst 2. vietu Nordic Angel Choice Awards

2017. gada 13. septembris plkst. 13:29
Autors: Anda Asere
Sadaļa: Start-up
Dalies ar šo rakstu

Latvijas agrīnās fāzes jaunuzņēmums CEnOS 60 jaunuzņēmumu konkurencē ieguva otro vietu Nordic Angel Choice Award, kas pagājušā nedēļā notika Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā.

«Šī atzinība uzņēmumam nozīmē ļoti daudz, jo pašreiz mēs aktīvi piesaistām līdzekļus, pārsvarā orientējoties uz eņģeļinvestoriem. Arī šī pasākuma ietvaros mēs uzsākām sarunas ar dažiem Ziemeļvalstu investoriem,» saka Mihails Ščepanskis, CEnOS vadītājs.

CEnOS ir platforma inženiermodelēšanai, kuru dibinājuši trīs zinātņu doktori, piepildot vēlmi padarīt modelēšanu pieejamu ikvienam inženierim, savienojot pārbaudītas brīvā koda programmas vienotā lietotājiem draudzīgajā platformā. M. Ščepanskis stāsta, ka daudzi cilvēki pazīst 3D CAD modelēšanu, jo īpaši pēc nesenajiem panākumiem, ko piedzīvoja GrabCAD, kas izstrādāja vidi CAD failu kopradīšanai un apmaiņai inženieru komūnas ietvaros. 2014. gada beigās GarbCAD nopirka Stratasys, kas ir 3D printēšanas pasaules līderis. CEnOS fokusējas uz inženieru darba gaitas nākamo posmu, proti modelēšanu vai virtuālo testēšanu. Virtuāla testēšana aizvieto vairākas reizes veicamo fizisko prototipēšanu industrijā, samazinot jaunu iekārtu izstrādes izmaksas un radīšanas laiku līdz tirgum.

Šāda programmatūra maksā līdz pat 200 tūkstošiem dolāru katram lietotājam. CEnOS ļauj maza un vidēja izmēra uzņēmumiem atļauties izmantot mūsdienīgus modelēšanas rīkus, veicina industrijas digitālo transformāciju virzienā uz modelēšanas procesu un digitālo dvīņu tehnoloģiju pielāgošanu un automatizēšanu. CEnOS savienojumi tiekot veidoti tikpat vienkārši, kā starp Lego klucīšiem. Piemēram, viens klucītis modelē elektrību, cits – siltuma pārnesi, un tā tālāk uz procesa vai iekārtas pilnu modeli, skaidro M. Ščepanskis.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām