Latvijas transporta nozares uzņēmēji Čendu apmeklē pasaules vadošos auto un elektrotehnikas ražotājus

2015. gada 25. maijs plkst. 12:08
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš un transporta nozares uzņēmēju delegācija turpina vizīti – biznesa misiju – Ķīnā, apmeklējot Čendu, kas ir viens no svarīgākajiem ekonomikas, transporta, tirdzniecības, finanšu, kā arī elektronikas, IT tehnoloģiju un automašīnu ražošanas centriem Ķīnā, informē SM Sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Svikliņa.   Vizītes laikā delegācija tikās ar Čendu pilsētas vicemēru Liu Shoucheng, kurš ir atbildīgs par loģistikas un transporta jautājumiem Čendu. Latvijas puse informēja par Latvijas transporta un loģistikas infrastruktūras piedāvātajām iespējām un potenciālo sadarbību transporta jomā. Savukārt Vicemērs Liu prezentēja Čendu transporta nozares attīstības plānus, tostarp  mērķi trīs gadu laikā Čendu uzcelt otru lidostu, uzsverot Čendu apņemšanos kļūt par vienu no nozīmīgākajiem transporta mezgliem Ķīnā un vārtiem uz Eiropu. Tāpat puses pārrunāja iespēju izveidot tiešo gaisa satiksmes savienojumu starp Rīgu un Čendu, Rīgai kļūstot par reģiona būtiskāko aviācijas mezglu un nodrošinot savienojumu starp Eiropu un Āziju.   Abas puses pauda ieinteresētību starp Rīgu un Čengdu noslēgt sadraudzības pilsētu līgumu, tā veicinot sadarbību transporta, ekonomikas un tūrisma jomā.   Tāpat Latvijas delegācija tikās ar Čendu loģistikas biroja un Čendu pārstāvētajiem pasaules vadošo elektrotehnikas un automobiļu ražotāju uzņēmumu pārstāvjiem, piemēram, Volkswagen, Volvo, Dell, Lenovo, Motorolla, Siemens. Latvijas puse uzņēmumiem prezentēja piegāžu ķēdes caur Latviju izmantošanas priekšrocības. Savukārt klātesošie Ķīnas pārstāvji informēja par pašlaik izmantotajiem savas produkcijas transportēšanas veidiem un pastāvošajām problēmām, kā arī  apliecināja, ka pašlaik aktīvi meklē un analizē jaunas iespējas, kā nodrošināt maksimāli efektīvu un finansiāli izdevīgu savas produkcijas transportu no/uz ražotnēm Ķīnā un Eiropā. Latvijas piedāvājums izraisīja lielu interesi, un Ķīnas puse atzina, ka tas ļautu būtiski samazināt transportēšanas laiku un izmaksas, līdz ar to tālākas diskusijas par konkrētiem sadarbības modeļiem tiks turpinātas uzņēmumu ekspertu līmenī.

Lai padziļināti pārrunātu iespējamo sadarbību starp Latviju un Čendu aviācijas jomā, delegācija tikās arī ar Chengdu Airlines pārstāvjiem.
 
Pēc vizītes Čendu delegācija apmeklēs tās kaimiņu pilsētu Čuncinu.

K.Ozoliņš no 18. līdz 28.maijam vada SM organizēto uzņēmēju vizīti Ķīnā, lai veicinātu sadarbības iespējas abu valstu uzņēmumu starpā. Vizītē Ķīnā uzturas K.Ozoliņš, SM Tranzīta politikas departamenta direktora vietniece Elīna Luca-Ratfeldere, kā arī uzņēmumu DB Schenker, LDz Cargo Loģistika, StenaLine, kā arī Rīgas Universālā Termināļa pārstāvji.

Populārākās ziņas

Nepalaid garām