Latvijas Universitātē priecājas par jaunajām iekārtām, kuras uzdāvinājis Mikrotīkls

2016. gada 22. septembris plkst. 17:14
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Latvijas Universitātes (LU) Fizikas un matemātikas fakultātes (FMF) studenti jau paspējuši notestēt mūsdienīgās iekārtas, ar kurām nesen aprīkota LU FMF Fizikas nodaļas praktikuma laboratorija Zeļļu ielā. Digitālu mērierīču un sensoru iegāde kļuva iespējama, pateicoties LU Fonda piešķirtajam finansējumam, ko 2016. gada sākumā ziedoja SIA Mikrotīkls.

Praktikuma infrastruktūras atjaunošanā ir ieguldīts 41 000 EUR, kopā projektam piešķirti 53 025 EUR.

«Fizika ir realitātē sakņota zinātne, to nevar iemācīties tikai no grāmatām, un eksperimenti praktikumā ir viens no fizikas studiju pīlāriem,» saka LU FMF asociētais profesors un vadošais pētnieks Vjačeslavs Kaščejevs. Viņš norāda, ka, pateicoties sensoriem un integrācijai datu apstrādes programmās, kas šobrīd ir pieejami LU FMF Fizikas nodaļas praktikumā, studentiem nav jākavē laiks mehāniskajai mērījumu pierakstīšanai un ievadīšanai. «Rezultātā izpēti, kas agrāk aizņēma teju visu dienu, studenti tagad var veikt 10-15 minūtēs, turklāt vienā eksperimentā ieraudzīt daudz vairāk, nekā vienkāršas formulas apstiprinājumu,» uzsver V. Kaščejevs.

«Iespējas, ko sniedz jaunais praktikuma aprīkojums, ļaus studentiem un skolēniem citādāk paskatīties uz fiziku un tās pielietojumu praktiskajos dzīves uzdevumos,» norāda LU FMF Fizikas nodaļas praktikuma vadītāja Lolita Podiņa un piebilst, ka laboratorijas eksperimentu neveiksmes gadījumā studenti vecās iekārtas vainot vairs nevarēs.

No jauna aprīkotā praktikuma svinīga atklāšana notiks ceturtdien, 29. septembrī.

2015. gada nogalē Latvijas Universitāte saņēma 500 tūkst. EUR ziedojumu no Latvijas datortīklu aprīkojuma ražotāja SIA Mikrotīkls. Latvijas Universitātes Fonds mecenāta finansējumu - 463 755 EUR - piešķīra kopumā divpadsmit LU dabaszinātņu projektiem. 

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds