Latvijas uzņēmums radījis izlūkdienestu dronus

2017. gada 09. marts plkst. 12:05
Autors: Kārlis Mīlbergs
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Latvijas uzņēmums Atlas Aerospace nācis klajā ar jaunu produktu grupu - izlūkdienestu droniem, kuru tirdzniecība sākotnēji tiks uzsākta ASV. Iepriekš uzņēmums jau informēja par izstrādāto dronu Erida, kura tirdzniecība tiks uzsākta šī gada jūlijā.

Atlas PRO tehniskie dati ir sekojoši: drona lidojuma ilgums 3 reizes ilgāks nekā entuziastu vajadzībām ražotie, tas ir vairāk nekā viena stunda, savukārt lidojuma rādiuss ir neskaitāmas reizes apjomīgāks. Atlas Pro var aptvert 50 km rādiusu.

«Uzsākot pirmā produkta izstrādi, gan konceptuāli, gan idejiski, mēs saskārāmies ar tirgus segmenta iespējām, šajā gadījumā - dronu pielietojums drošības dienestiem. Lai atvieglotu un efektivizētu to darbību un ņemot vērā, ka tehnoloģiskie risinājumi šobrīd ir ļoti aktuāli, mēs esam radījuši dronu, kura kapacitāte un vadāmības funkcijas tiek pielāgotas un aktualizētas konkrētām drošības novērošanas vajadzībām.

Tas ir specializēts drons, lai, piemēram, policija vai robežsardze varētu aptvert apjomīgākus teritoriju apmērus, tādējādi mazāk izmantojot cilvēkresursus, lai drošības dienesti operatīvāk spētu veikt savus ikdienas darbus,» drona Atlas PRO pielietojamību iezīmē Ivans Tolčinskijs.

Drons Atlas Pro nesen bija izmēģinājuma testos ASV. Slēgtā lidlaukā tika demonstrēts viss, uz ko tas ir spējīgs. 

Uzņēmums ir gandarīts, ka ieguldītais darbs, laiks un zināšanas ir sevi attaisnojušas, to apliecina fakts, ka Atlas Aerospace jau ir saņēmuši pirmo pasūtījumu.

Atlas Aerospace ir Latvijas uzņēmums, kura kodolu veido komanda ar plašu pieredzi aviācijas inženierzinātnēs. Uzņēmuma mērķis, radītu arvien jaunus produktus, kuri būs interesanti lietošanai kā atpūtai, tā arī darbam.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām