Latvijas Zaļais punkts: Pieaug uzņēmumu interese un gatavība saimniekot videi draudzīgi

2017. gada 13. decembris plkst. 13:31
Autors: Rūta Lapiņa
Sadaļa: Vide
Dalies ar šo rakstu

Latvijas uzņēmumu interese un gatavība saimniekot videi draudzīgi pieaug, norāda AS «Latvijas Zaļais punkts» vides pārvaldības vadītāja Laura Berga.

«Esam novērojuši, ka pēdējā laikā pieaug Latvijas uzņēmumu interese un gatavība saimniekot videi draudzīgi – domājot gan par Latvijas vides saudzēšanu, gan par to, kā efektīvi izmantot resursus un līdz ar to samazināt arī biznesa darbības izmaksas,» saka Berga.

Lai Latvijā veicinātu videi draudzīgāku uzņēmējdarbību, AS «Latvijas Zaļais punkts» aicina uzņēmumus veikt izvērtējumu savas darbības ietekmei uz vidi, kā arī energoauditu. Tas ļauj uzņēmumam ieraudzīt, kas tiek darīts pareizi un ko vēl var uzlabot šajā jomā, kā arī samazināt uzņēmuma kopējās izmaksas.

Izveidojot efektīvu atkritumu un otrreiz pārstrādājamo materiālu apsaimniekošanas sistēmu, šo resursu izmaksas iespējams samazināt pat par 20-25 %

2017. gada novembrī «Latvijas Zaļais punkts» veica līdz šim plašāko auditu savā praksē – izvērtējot «Latvijas Mobilais Telefons» (LMT) darbību. Audita rezultātā LMT atzīts par ilgtspējīga uzņēmuma paraugu vides aizsardzībā. Turklāt, pilnveidojot otrreizējo materiālu apsaimniekošanas procesus, tam būtu iespējams ietaupīt vēl 5-7 % no kopējām atkritumu apsaimniekošanas izmaksām.

Izvērtējot LMT atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, AS «Latvijas Zaļais punkts» eksperti secinājuši, ka atkritumu apsaimniekošana LMT jau šobrīd ir organizēta pārdomāti un efektīvi. Turpmāk «Latvijas Zaļā punkta» eksperti iesaka pievērst lielāku uzmanību darbinieku informēšanai un izglītošanai par vides jautājumiem un viņu aktīvākai iesaistīšanai ikdienas resursu - elektrības, ūdens, papīra un citu materiālu taupīšanā.

«LMT esam izstrādājuši visaptverošu vides aizsardzības politiku. Audits mums deva iespēju paskatīties uz sevi no malas, apstiprināja, ka mūsu pieeja ir pareiza un sniedza vēl dažas labas idejas, kā vēl vairāk samazināt uzņēmuma ietekmi uz vidi,» norāda LMT viceprezidente Laura Keršule.

Savukārt Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane atzīmē, ka pilnveidoties var ikviens uzņēmums, arī LMT, kurš sasniedzis augstāko – Platīna līmeni Ilgtspējas indeksā. «Atbildība pret vidi sākas ar savas ietekmes apzināšanu, tieši tāpēc vides auditiem ir liela nozīme. Tie palīdz saskatīt trūkumus un identificēt pasākumus, kas uzlabotu ietekmi ne tikai uz apkārtējo vidi, bet arī darbinieku un vietējās kopienas labsajūtu. Savukārt pašam uzņēmumam atbildīga attieksme pret vidi nozīmē iespēju būt efektīvākam un taupīt resursus,» viņa skaidro.

AS «Latvijas Zaļais punkts» sekmē vides izglītību un rūpējas par tīru un sakoptu vidi Latvijā jau 18 gadus, ik gadu ieguldot nozīmīgus resursus sabiedrības izglītošanā par vides jautājumiem, īstenojot izglītojošas kampaņas un konkursus, veicina atbildīgu uzņēmējdarbību, organizē Zaļā punkta preču zīmes lietošanu un šobrīd piedāvā uzņēmumiem veikt arī vides izvērtējumu uzņēmumos, kā arī energoauditu lielajos uzņēmumos.

Dalies ar šo rakstu