Lauma Fabrics ražošanā ieguldīs vairāk nekā miljonu latu

2012. gada 27. februāris plkst. 16:36
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Veļas materiālu ražotāja SIA Lauma Fabrics plāno šogad attīstībā ieguldīt 1,1 miljonu latu, bet turpmāk – vismaz 1,5 miljonus latu gadā.

Šogad SIA Lauma Fabrics plāno sasniegt 23,3 miljonu latu apgrozījumu, kas ir par 1,2 milj.Ls vairāk nekā 2011.gadā, kad uzņēmuma apgrozījums bija 22,1 miljons latu.
«Kopumā aizvadīto gadu vērtējam pozitīvi, tas noslēgts saskaņā ar plānoto budžetu. Lai sasniegtu nospraustos mērķus, mēs ne tikai kāpinājām apgrozījumu esošajos un jaunos tirgos, bet arī īstenojām vairākus optimizācijas un energoresursu taupības pasākumus. Mums izdevās saražot un pārdot vairāk produkcijas, patērējot ievērojami mazāk energoresursus nekā pērn, kā rezultātā uzņēmums sasniedza plānoto peļņu un varēja atsākt investēt uzņēmumā,» norāda uzņēmuma ģenerāldirektors Edijs Egliņš.

Viena no uzņēmuma galvenajām prioritātēm ir apdares ceha modernizācijas projekta īstenošana, kuru Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) apstiprināja 2009. gadā, bet uzņēmums to nespēja realizēt krīzes dēļ. Lauma Fabrics šobrīd gatavo jaunu apdares ceha rekonstrukcijas projektu par sešiem miljoniem eiro, kas LIAA jāiesniedz līdz 2012. gada 2. aprīlim. Projekta realizēšana plānota trīs gadu laikā pēc līguma parakstīšanas. Eiropas atbalsts šim projektam ar augstu pievienoto vērtību ir 35% apmērā. Uzņēmumam Lauma Fabrics šī projekta realizācija ir ļoti svarīga, lai varētu kvalitatīvi nokrāsot materiālus, ņemot vērā pieaugošo krāsu skaitu, turklāt ar mazāku resursu patēriņu, skaidro E. Egliņš.
SIA Lauma Fabrics ražo elastīgos un neelastīgos adījumus, mežģīnes, lentes, formētos veļas kausiņus, medicīnas izstrādājumus – saites un jostas, kā arī organizē rietumu veļas zīmolu produkcijas ražošanu Latvijā. Aptuveni 80% produkcijas tiek eksportēta un vislielākie eksporta tirgi ir NVS valstis, savukārt aptuveni 10% no eksporta tiek nogādāts Rietumeiropā. Uzņēmumā strādā 505 darbinieki.

SIA Lauma Fabrics un itāļu uzņēmēju 2011. gada nogalē nodibinātais kopuzņēmums SIA Emme Latvia, kas ražo izšūtās mežģīnes, darbojas patstāvīgi un jau šā gada janvārī prezentējis savu produkciju starptautiskajā izstādē Interfiliere Paris 2012 Francijā. Jaunizveidotajā uzņēmumā SIA Emme Latvia strādā 24 darbinieki un paralēli notiek gan produkcijas ražošana, gan darbinieku apmācība darbā ar jaunajām izšūšanas iekārtām, kas pagājušā gada nogalē tika atvestas no Itālijas.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām