Lauma Fabrics saņem eksporta garantijas Krievijas tirgum

2011. gada 04. jūlijs plkst. 11:11
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Latvijas Garantiju aģentūra (LGA) noslēgusi eksporta garantijas līgumu ar SIA Lauma Fabrics par piegādēm uz Krieviju. Kopējā garantiju summs ir 81 tūkstotis eiro.

SIA Lauma Fabrics, kas ir viens no lielākajiem mežģīņu, elastīgo adījumu un lenšu ražotājiem pasaulē, vairāk nekā 80% produkcijas eksportē. Eksporta garantija ļaus nostiprināt pozīcijas NVS tirgos, kas ir viena no Lauma Fabrics prioritātēm, informē uzņēmums.

«Lai saglabātu vadošas pozīcijas Lauma Fabrics produktu tirgos, mēs pastāvīgi meklējam iespējas uzlabot ne tikai tehnoloģisko procesu, bet arī raugāmies pēc jaunākā finanšu instrumentu piedāvājuma. Sadarbībā ar LGA mēs savam eksporta potenciālam esam pievienojuši jaunu dimensiju, kas mums ļauj eksportēt ar būtiski zemāku pircēju maksātspējas risku,» saka Lauma Fabrics ģenerāldirektors Edijs Egliņš.

Savukārt LGA direktors Ivars Golsts norāda uz to, ka atbalsts eksportam palīdz saglabāt uzņēmumiem darbavietas Latvijā.

Izsniedzot eksporta kredīta garantiju, LGA uzņemas saistības atlīdzināt eksportētājam (vai eksportētāju finansējošai bankai vai faktoringa sabiedrībai) zaudējumus, kas rodas, ja iestājas kāds no komerciālajiem vai politiskajiem riskiem un ārvalstu pircējs neveic atlikto maksājumu par piegādātajām precēm un/vai pakalpojumiem eksporta līgumā noteiktajā atliktā maksājuma termiņā.

Garantijas var segt līdz pat 90% no atliktā maksājuma apjoma, bet maksimālais garantijas limits vienam debitoram var būt līdz 1 miljonam eiro. Garantijas sedz gan komerciālos, gan politiskos riskus, ar kuriem varētu saskarties Latvijas eksportētājs.

Eksporta kredīta garantijas Latvijā jau izmantojuši vairāki desmiti eksportējošo uzņēmumu, piemēram, Knauf, SAF Tehnika, Bolderaja Ltd, Jeld – Wen Latvija, Attirance un citi.

Garantijas būtiskākā loma ir eksporta veicināšanā uz valstīm, kuras ieņem svarīgu lomu Latvijas kopējā eksporta struktūrā vai ir ar lielu potenciālu, tomēr vienlaikus ietver augstus pircēja un politiskos riskus. 42% no izsniegto garantiju limita ir darījumiem uz Krieviju, 12% - uz Baltkrieviju, 13% - uz Nigēriju, 10% - uz Kazahstānu, bet pārējie garantiju darījumi attiecas uz mazākiem Latvijas eksporta tirgiem. Uz šī gada pirmā ceturkšņa beigām Latvijas eksportētāju veiktās piegādes ar eksporta garantijas segumu ir sasniegušas 14,63 miljonus latu.

Dalies ar šo rakstu