Papildināta - SAF Tehnika partneris nonācis likviditātes problēmās

2013. gada 22. februāris plkst. 10:31
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

A/s SAF Tehnika Brazīlijas partnerim, kurš iepirka SAF iekārtas, ir likviditātes problēmas, informē SAF Tehnika pārstāvji.

Papildināta ar 4., 6. un 7. rindkopu.

Brazīlijas uzņēmums nav spējis izpildīt televīzijas apraides tīkla izbūves projekta realizācijas nosacījumus, un pasūtītājs līgumu ir lauzis.

Brazīlijas kompānijai piegādāto un vēl neapmaksāto SAF iekārtu kopsumma veido 578 tūkstošus ASV dolāru, un apmaksas termiņš ir 2013. gada augusts, informē uzņēmuma pārstāvji.

SAF Tehnika ir saņēmusi Latvijas Garantiju Aģentūras (LGA) izdotu eksporta garantiju šim darījumam, kas situācijā, ja partneris neveiks samaksu laikā, kompensēs daļu no neatgūtās summas saskaņā ar eksporta garantijas līguma nosacījumiem.

Pašlaik LGA vēl nav saņēmusi oficiālu paziņojumu par SAF Tehnika partnera likvidātes problēmām, tādeļ pašlaik par zaudējumu apmaksas apmēru vēl nevar runāt, Db.lv skaidroja LGA eksporta garantijas konsultants Artūrs Karlsons.

Kā liecina informācija LGA mājas lapā, eksporta kredīta garantija var segt gan pircēja risku, gan pircēja saistību garantētāja – pircēja bankas risku, tādejādi tā var tikt piesaistīta kā papildus nodrošinājums arī akredītīva, pircēja bankas garantijas u.c. gadījumos, kad ir šaubas par pircēja bankas likviditāti. 

Kopumā LGA ir izsniegusi vairāk nekā simts eksporta garantijas, bet kopš programmas uzsākšanas kompensācijas uzņēmumiem izmaksātas divos gadījumos, stāstīja A. Karlsons. Pēc kompensāciju izmaksas tiek turpinātas sarunas ar problēmās nonākušo ārvalstu uzņēmumu, lai vienotos par līdzekļu samaksu. LGA pārstāvis norādīja, ka situācijas, kad Latvijas uzņēmumu partneri nav spējīgi norēķināties par preci, notiek visai reti.

Pieteikties eksporta garnatijai var jebkuras nozares Latvijas uzņēmums, kurš eksortē uz ārvalstīm Latvijā ražotu preci, stāstīja A. Karlsons.

 

Dalies ar šo rakstu