SAF Tehnika otro ceturksni noslēdz ar apgrozījuma kāpumu un zaudējumiem

2013. gada 06. februāris plkst. 17:18
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

SAF Tehnika otrajā ceturksnī apgrozīja 2,69 miljonus latu, kas ir par 10% vairāk nekā pagājušā finanšu gada attiecīgajā laika posmā, tomēr periods noslēgts ar 170 tūkst. Ls zaudējumiem, liecina uzņēmuma finanšu dati.

Uzņēmums 2012./2013. gada otro ceturksni noslēdza ar 170 tūkstošu Ls, kas ir par 238 tūkt. Ls vairāk nekā iepriekšējā finanšu gada otrajā ceturksnī.

«Neņemot vērā atskaites perioda finanšu rezultātus, kompānija ir finansiāli stabila un pārliecināta par tās spēju pārciest zemas biznesa aktivitātes periodus. Sakarā ar pieaugošo konkurenci, kā arī vispārēju potenciālo klientu, kas lieto telekomunikāciju iekārtas, patēriņa samazinājumu, SAF Tehnika valde atturas izdarīt konkrētas kompānijas ieņēmumu un finanšu rezultātu prognozes,» teikts SAF Tehnika paziņojumā.

Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, SAF Tehnika finanšu gada otrajā ceturksnī apgrozījums audzis par 40%.

Āzijas, Tuvo Austrumu un Āfrikas reģiona pārdošanas rezultāti pieauga par 25% jeb 0,13 miljoniem Ls salīdzinājumā ar tekošā finanšu gada iepriekšējo ceturksni, tajā pat laikā ieņēmumi pieauga par 21% pret ieņēmumu apjomu, kādu uzņēmums realizēja iepriekšējā finanšu gada otrajā ceturksnī. Attiecīgi reģions nostiprināja savu stratēģisko pozīciju sastādot 25% no kompānijas atskaites kvartāla ieņēmumiem.

Līdz ar aktivitātes atjaunošanos Eiropas un NVS tirgos, reģiona ieņēmumi pieauga par 60% salīdzinot ar iepriekšējo atskaites periodu tekošajā finanšu gadā. Tajā pašā laikā reģiona apgrozījums nesasniedza vēsturiski vidējo līmeni piedzīvojot ieņēmumu kritumu par 19% jeb 0,21 miljoniem Ls, salīdzinot ar attiecīgo periodu iepriekšējā finanšu gadā, informē SAF Tehnika.

Amerikas reģionā, kas jau iepriekš nostiprināja savu stratēģisko pozīciju, turpināja pieaugt gan CFIP Lumina, gan FreeMile produktu realizācija kopā ieņēmumiem pieaugot par 36% jeb 0,3 miljoniem Ls salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni. Tā rezultātā reģiona ieņēmumi sastādīja 42% no SAF Tehnika atskaites ceturkšņa apgrozījuma.

Grupas finanšu rezultātu negatīvā virzienā ietekmēja operacionālo izmaksu pieaugums. Uzņēmuma pārstāvji skaidro, ka līdz ar to, ka valsts mainīja līdzfinansēšanas nosacījumus kompetences centros realizētajiem pētniecības projektiem nesniedzot plānoto atbalstu, SAF Tehnika nolēma pārtraukt LEO Pētniecības centrā uzsākto projektu realizāciju. Tā rezultātā SAF Tehnika būs jāuzņemas papildus pētniecības izmaksas, kuras pēc aplēsēm ir 72 tūkstoši Ls apmērā.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām