LDz Cargo turpina palielināt kravu pārvadājumus

2009. gada 08. septembris plkst. 13:16

SIA LDz Cargo 2009.gada astoņos mēnešos ir pārvadājis par 1.1 procentu vairāk kravu nekā pagājušā gada attiecīgajā laika periodā un par 3.4 procentiem vairāk nekā šā gada jūlijā.

Kopumā  gada pirmajos astoņos mēnešos LDz Cargo ir pārvadājis 37.1 miljonus tonnu kravu. Augustā uzņēmums transportēja 4.54 miljonus tonnu kravu, kas ir 3,4 procentu pieaugums, salīdzinot ar šī gada jūliju.
«Kravu pārvadājumu dinamika ļauj prognozēt, ka šogad mums izdosies noturēt kravu pārvadājumus  pagājušā gada līmenī, kad Latvijas dzelzceļš sasniedza vēsturisku kravu pārvadājumu rekordu,» rezultātus komentē VAS Latvijas dzelzceļš valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis.  


2009.gada otrajā pusgadā strauji palielinās konteinerpārvadājumu apjomi. Šā gada astoņos mēnešos SIA LDz Cargo pārvadāja 42108 konteineru vienību, kas ir par 17.5 procentiem vairāk nekā pagājušajā gadā.

«Esam gandarīti, ka konteineru pārvadājumu īpatsvars kopējā kravu apgrozījumā turpina pieaugt – šī tendence ir būtiskāka par absolūtajiem skaitļiem, jo mūsu mērķis ir diversificēt un paplašināt pārvadājamo kravu veidus. Šie rādītāji ir uzskatāms rezultāts mūsu īstenotajai stratēģijai,» uzsver U. Magonis.

SIA LDz Cargo labos rezultātus ir sasniedzis, pateicoties importa kravu pārvadājumu pieaugumam – šogad pārvadāts 32.67 miljoni tonnu kravu. Šo kravu apjoms palielinājies par 6.8 procentiem, salīdzinot ar 2008.gada atbilstošo laika periodu.

Pozitīvu tendenci uzrāda arī eksporta pārvadājumi: augustā samazinājies to kritums no 12.2 procentiem jūlijā līdz 11 procentiem augustā.

Pārvadāto kravu apjomu pieaugumu nodrošināja naftas produktu, ķīmisko kravu, akmeņogļu un koksa pārvadājumi: 2009.gada astoņos mēnešos LDz Cargo visvairāk transportēja naftas produktus – 14.89 miljonus tonnu, kas ir par 14.4 procentiem vairāk nekā 2008.gada atbilstošajā laika periodā. Akmeņogļu pārvadāšanas apjomi ir palielinājušies par 15.1 procentu, bet ķīmisko kravu – par 15.4 procentiem, pārvadājot 1.94 miljonus tonnu.