LDz plāno pirkt LDz Cargo Loģistika

2015. gada 21. oktobris plkst. 8:10
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Latvijas Dzelzceļš (LDz) no meitasuzņēmuma LDz Cargo plāno pirkt tā meitasuzņēmumu LDz Cargo Loģistika, norāda LDz vadītāja vietas izpildītājs Aivars Strakšas.

Tā gan arī esot vienīgā reorganizācija, kas skar uzņēmumu LDz Cargo. LDz Cargo Loģistika tikšot novērtēta un attiecīgi LDz Cargo tikšot samaksāta uzņēmuma vērtība. «Var teikt, ka paņemsim mazbērnu audzināšanā pie mātes uzņēmuma,» skaidro Strakšas.

Tas tikšot darīts tādēļ, lai varētu profesionālāk piesaistīt uzņēmumam kravas. Kā infrastruktūras uzturētājs LDz nevarot nodarboties ar tarifu pārdošanu citās valstīs vai piedāvāt citus pakalpojumus. Tāpat LDz Cargo Loģistika būšot jāvienojas ar stividoriem.

«Šāds process ir absolūti normāls. Lielus ieguldījumus tas neprasa. Patlaban šajā uzņēmumā strādā ap desmit cilvēku, un kopumā kompānija nav liela. Lai arī maza, tā strādā ar peļņu. Domājam gan, ka apjomus šai kompānijai vajadzētu palielināt un izvirzīt tai nopietnākas ambīcijas,» uzsver amatpersona. «Mums šķiet, ka LDz Cargo Loģistika daudz par maz dara no tā, ko uzņēmums varētu izdarīt. Tagad mums ir nepieciešama Ministru kabineta atļauja, pēc tās drīzumā iesim un lūgsim atļauju uzņēmumu nopirkt,» skaidro Strakšas.

LDz Cargo Loģistika pērn strādāja ar 9,9 miljonu eiro apgrozījumu un 105 110 eiro peļņu. LDz mājaslapā teikts, ka uzņēmuma galvenais uzdevums ir piesaistīt jaunas kravu plūsmas un veicināt dzelzceļa kravu pārvadājumus starp Eiropas un Āzijas valstīm, virzot tos caur Latvijas lielākajām jūras ostām.

Uzņēmums veic dzelzceļa kravu ekspedēšanu un nodarbojas ar plaša spektra transporta pakalpojumu sniegšanu, kā prioritāti izvirzot konteineru pārvadājumu attīstību Latvijas teritorijā. LDz Cargo Loģistika ir oficiālais Transkonteiner aģents Latvijā. Uzņēmuma sniegto pakalpojumu vidū ir starptautisko eksporta - importa un tranzīta pārvadājumu organizēšana pa Baltijas un NVS valstu dzelzceļiem; kravu pārvadājumu dokumentu noformēšana; muitas kravu formalitāšu kārtošana, kā arī informācijas sniegšana par klientu kravu kustību un pārvadāšanas maksas aprēķini.

Koncerns Latvijas Dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas Dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām - AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

Dalies ar šo rakstu