Līderu atgriešanās: Izlēma pamest dinamisko Londonas darba vidi

2017. gada 25. oktobris plkst. 12:25
Sadaļa: Karjera
Dalies ar šo rakstu

Londonā plašums un darījuma vērtības aizrauj, bet arī Latvijā var veikt ļoti interesantu darbu

Tā uzsver Kristīne Jarve, kura pirms diviem gadiem izlēma pamest dinamisko Londonas darba vidi. Tur viņa četrus gadus strādāja Ernst & Young LLP, ieņemot globālā un EMEIA nodokļu politikas un nodokļu strīdu pakalpojuma tīkla direktores amatu. «Ar ģimeni bijām nolēmuši, ka Londonā paliksim, jo bijām tur iedzīvojušies, bērni mācījās vietējā skolā. Deloitte mani uzrunāja īstajā brīdī, jo pēc četriem gadiem vienā amatā biju sākusi domāt par nākamo karjeras attīstības soli, turklāt secināju, ka manas trīs atvases savā starpā sākušas sarunāties angliski, nevis latviski. Sapratu, ka ir jāatgriežas tagad vai nekad,» atminas Deloitte Baltijas Nodokļu konsultatīvās nodaļas partnere Kristīne Jarve.

Taujāta par darba vidi Londonā, K. Jarve atklāj, ka pirmais pārsteigums bija fakts, ka tāda līmeņa amatā pārsvarā stādā vīrieši, kas ir vecāki par 50 gadiem (tobrīd Kristīnei bija 33 gadi), un karjera šajā dinamiskajā pilsētā attīstās daudz lēnāk nekā mazākās valstīs. «Man ikdienas darba ritms un dinamika ļoti patika, Londonā jutos ļoti labi. Cenšos šo straujo darba tempu saglabāt, arī esot Latvijā, bet to ir grūtāk izdarīt, jo apkārtējie apstākļi ir mierīgāki,» viņa turpina. Salīdzinot darbu Londonā ar jebkuru no Baltijas valstīm, kurās patlaban K. Jarve strādā, atšķirība ir vien darījuma lielumā, kas Lielbritānijā ir par dažām nullītēm vērienīgāks.

Londonā tūristus no vietējiem var ļoti viegli atšķirt metro, jo atpūtnieki eskalatorā brauc, mierīgi stāvot, bet vietējie kāpj, lai netiktu tērēts laiks laiskam braucienam. Šāda dzīves ritma blakne ir izdegšanas sindroms. K. Jarve nolūkā saglabāt līdzsvaru regulāri skrien, jo tad ir iespēja sakārtot domas. Tāpat mieru dod kvalitatīvi pavadīts laiks ar ģimeni gan brīvdienās, gan atvaļinājumos, kad visi kopā slēpo, burā vai spēlē golfu.

Visu rakstu Arī Latvijā saglabā dinamiku lasiet 25. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu