Līderu atgriešanās: Twino vadītājs lielākas iespējas savai karjerai saskatījis Latvijā

2016. gada 30. marts plkst. 8:31
Autors: Anda Asere
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Savstarpējo aizdevumu platformas Twino vadītājs Jevgeņijs Kazaņins teju piecus gadus strādāja Ņujorkā un Tallinā, tomēr lielākas iespējas savai karjerai saskatīja Latvijā, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

«Var just, ka esmu bijis prom, daudz kas pa šo laiku ir mainījies. Tagad vairs nav tā, ka par start- up interesējas tikai desmit cilvēku,» spriež Jevgeņijs.

«Visā pasaulē zina, ka Igaunija ir inovatīva valsts, no turienes nāk Skype un tāpēc var secināt, ka viņu programmētāji droši vien ir labi,» viņš stāsta. Lai kaut ko mainītu, vajadzīgs Latvijas startup veiksmes stāsts, turklāt nebūt nav vajadzīgi daudz piemēri. Arī igauņiem līdz šim principā ir tikai viens – Skype, turklāt joprojām tiek diskutēts par to, vai tas bija igauņu vai zviedru projekts.

«Svarīgs ir arī valsts atbalsts. Piemēram, Igaunijā bērnu robotu sacensības apmeklē valsts prezidents – bērniem tas ir liels emocionālais atbalsts. Tāpat prezidents Twitter apsveic startup ar investīciju piesaisti – tas ir nozīmīgs atbalsts,» uzskata Jevgeņijs.

Visu rakstu Caur Igauniju atgriežas Latvijā lasiet 30. marta laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu