Finanses

Twino pirmajā darbības gadā piesaista vairāk nekā 22 miljonu eiro

Dienas Bizness, 26.05.2016

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pirmajā darbības gadā caur Latvijā dibināto savstarpējo aizdevumu platformu Twino tika piesaistīts finansējums aizdevumiem 22.1 miljona eiro apjomā. Twino pirmā darbības gada rezultāti padara to par visstraujāk augošo platformu Eiropā, teikts paziņojumā medijiem.

Šobrīd Twino savstarpējo aizdevumu platformai ir 2578 aktīvo investoru, lielākoties no Eiropas. Vislielākā investoru interese vērojama no Vācijas jeb 22% no piesaistītajām investīcijām, tai seko Igaunija - 17% no piesaistīto investīciju apjoma, Latvija ar 16% un Lielbritānija ar 7% no kopējā investīciju apjoma. Gada laikā Twino investori, pateicoties platformas darbībai, nopelnījuši vairāk nekā 325 000 eiro.

«Esam gandarīti par mūsu pirmā darbības gada rezultātiem, kas apliecina, ka mūsu izvēlētā stratēģija bijusi pareiza. Apzinoties savas konkurences priekšrocības - konkurētspējīgu ienesīguma līmeni investoriem (vidēji 13.92%) apvienojumā ar atpirkuma garantiju, kas noverš ieguldītāju risku aizņemēja nemaksašanas gadījumā, mūsu ambīcija līdz gada beigām ir kļūt par Top 3 Eiropas vadošo savstarpējo aizdevumu platformu », atzīst Twino vadītājs Jevgenijs Kazaņins. Šobrīd Twino platforma ir 6. lielākā Eiropā.

Lai sasniegtu ambiciozo mērķi, kļūt par 3.lielāko savstarpējo aizveduma platformu Eiropā, Twino vēl šogad iecerējis paplašināt savu ģeogrāfisko pārklājumu, tostarp ieejot jaunos tirgos un piedāvājot investoriem jaunus aizdevuma produktus. Ņemot vērā straujo izaugsmes potencālu, līdz gada beigām iecerēts arī dubultot darbinieku skaitu.

«Mēs uzskatām, ka Latvijai ir potenciāls, lai kļūtu par FinTech industrijas vadošo valsti kontinentālajā Eiropā, veidojot Latviju par inovatīvu finanšu tehnoloģiju un pakalpojumu centru. Latvijā ir pieejami gan atbilstošas izglītības speciālisti, gan infrastratktūra un finanšu resursi. Ceram, ka arī Latvijas valdība sekos Lielbritānijas piemēram un mērķtiecīgi atbalstīs strauji augošo finanšu tehnoloģiju industriju », nozares potenciālu pamato J.Kazaņins.

Twino ir 2015. gadā dibināta savstarpējo aizdevumu platforma un pirmais uzņēmums Eiropas kreditēšanas tirgū, kas ieguldītājām investīcijām piedāvāja atpirkuma garantiju visiem platformā piedāvātiem aizdevumiem, tādējādi novēršot ieguldītāju riskus. Twino Grupas komandā strādā vairāk nekā 300 darbinieki Latvijā, Polijā, Gruzijā, Krievijā, Spānijā un Meksikā. Kopš darbības uzsākšanas 2009.gadā ar Twino Grupu saistīti uzņēmumi nenodrošinātajos patēriņa kredītos izsnieguši aizdevumus vairāk nekā 240 miljonu eiro apjomā.

Komentāri

Pievienot komentāru