Pakalpojumi

LTRK aicina Valsts policiju skaidrot darba metodes restorānos Vairāk Saules

Db.lv, 15.06.2018

Foto: Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) vērsusies Valsts policijas Rīgas reģiona kriminālpolicijas pārvaldē ar lūgumu skaidrot, vai medijos izskanējusī informācija par restorānos «Vairāk Saules» veiktajām kratīšanām darbinieku izvēlētās metodes bija samērīgas un kādēļ tieši šādā veidā process noticis, informē LTRK.

LTRK iestājas par uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi, kas vienlaikus nozīmē arī normatīvajiem aktiem atbilstošu Valsts policijas darbu noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanā. Ņemot to vērā, lūdzam vērtēt un skaidrot plašsaziņas līdzekļos izskanējušās ziņas par Valsts policijas darbinieku rīcību veikto kratīšanu laikā, kas radījušas bažas par izvēlēto procesuālo metožu samērīgumu ar kratīšanas mērķi.

«Mēs nevēlamies iejaukties izmeklēšanas darbībās, taču informācija par to, kā notikušas kratīšanas, kur cieta gan darbinieki, gan klienti, mūsdienās nav pieņemami,» saka LTRK prezidents Aigars Rostovskis, piebilstot, ka valsts šādā veidā traumē visu uzņēmējdarbības vidi, liekot saprast, ka jebkurš var saskarties ar līdzīgu situāciju, radot bailes un nomācot vēlmi nodarboties ar biznesu vispār, «mums kā uzņēmēju biedrībai ir nepieņemama šāda attieksme, tādēļ griba izprast, kādēļ tika izvēlētas tieši šādas metodes.»

Aicinām procesa virzītāju veikt pārbaudi par konkrētajā kriminālprocesā iesaistīto izmeklētāju un darbinieku rīcību un tās motīviem. LTRK viennozīmīgi atbalsta Valsts policijas centienus atklāt noziedzīgus nodarījumus grāmatvedības datu sagrozīšanā, tomēr vienlaikus stingri iestājas par samērīgu procesuālo līdzekļu izvēli, lai iespējama noziedzīga nodarījuma izmeklēšana nepamatoti neskartu procesā neiesaistītu trešo personu intereses. «Izmeklētājiem ir jādara savs darbs, taču arī to var veikt cilvēcīgi,» piebilst A.Rostovskis.

LTRK aicina turpmāk nodrošināt Valsts policijas publisko komunikāciju un skaidrot situāciju, lai tādējādi sekmētu sabiedrības, tai skaitā uzņēmēju, izpratni par veiktajām izmeklēšanas darbībām, to pamatotību un tiesiskumu.