Bankas

Luminor: Šogad mājokļu kreditēšanas tirgus kāpumam ir ļoti labi priekšnoteikumi

Db.lv, 01.06.2018

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vērtējot pirmā ceturkšņa rezultātus mājokļu kreditēšanā, var pavisam droši teikt, ka arī šī joma sāk vasarīgi sasilt, stāsta Luminor Privātpersonu apkalpošanas vadītājs Normunds Rudzītis.

«Redzam, ka cilvēku interese un izsniegto mājokļa kredītu skaits aug katru dienu. Luminor lielākais kāpums bija martā, kad mūsu hipotekārā kredīta darījumi sasniedza 32% no kopējā tirgus – tas nozīmē, ka stiprinām savas pozīcijas, izsniedzot katru trešo hipotekāro kredītu.»

N.Rudzītis stāsta, ka kāpums martā skaidrojams ar jauno paplašināto Altum programmu, kas ir īpaši piemērota jaunajiem speciālistiem. Tai ir liels pieprasījums, un pieteikumu skaits turpina augt. Jau šobrīd Luminor izsniegtie kredīti kopā abās Altum programmās sasnieguši gandrīz pusi no kopējā hipotekāro kredītu skaita.«Šogad mājokļu kreditēšanas tirgus kāpumam ir ļoti labi priekšnoteikumi un milzīgs potenciāls, kas veicinās gan mājokļu iegādi, gan renovēšanu, gan būvēšanu un nenoliedzami uzlabos kopējo dzīves vides kvalitāti,» saka Rudzītis.

«Tas ir būtiski, jo līdz šim investīcijas mājokļos bija vien 2% no iekšzemes kopprodukta, kas ierindoja Latviju otrā pēdējā vietā Eiropas Savienībā, pārspējot tikai Grieķiju.» Igaunija šobrīd jau ir pārspējusi ES vidējo rādītāju, kas ir gandrīz 5% no IKP. Nepietiekamas investīcijas noved gan pie mājokļu novecošanas, gan nepietiekama to skaita ekonomiski pievilcīgākajās valsts daļās. Pirmajā ceturksnī Luminor izsniedza mājokļa kredītus par kopējo summu 31,9 miljoni eiro.

Kopumā no Luminor izsniegtajiem hipotekārajiem kredītiem vairākums jeb 75% izmantoti mājokļa iegādei galvaspilsētā. Vidējā hipotekārā kredīta summa ir 60 248 eiro un vidējais termiņš - 19 gadi. Lielākoties ar mājokļa kredīta palīdzību iegādāti divistabu un trīsistabu dzīvokļi.

Komentāri

Pievienot komentāru