Nodokļi

Mainīt mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusu varēs līdz 31. janvārim

Lelde Petrāne, 22.12.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valsts ieņēmumu dienests (VID) vērš uzmanību, ka tie nodokļu maksātāji, kuri ar 2017. gada 1. janvāri vēlas iegūt vai atgūt mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusu vai atteikties no tā, to varēs izdarīt, iesniedzot Valsts ieņēmumu dienestam pieteikumu līdz 2017. gada 31. janvārim.

Pieteikumus var aizpildīt brīvā formā un nosūtīt VID pa pastu vai iesniegt VID elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) kā nestrukturētu dokumentu.

2016. gada 20. decembrī Saeimā ir pieņemti grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā un likumā Par valsts sociālo apdrošināšanu, kas nosaka:

- 2017. gadā mikrouzņēmumu nodokļa likme mikrouzņēmuma apgrozījumam līdz 7000 euro ir 12 %, savukārt apgrozījumam virs 7000 euro – 15%

- sākot ar 2018. gadu, mikrouzņēmuma nodokļa likme būs 15%

- atceltas normas, kas noteica darba devējiem pienākumu veikt minimālās valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas par darbiniekiem.

Taču VID norāda, ka šie likuma grozījumi vēl nav izsludināti. Tāpēc, pieņemot lēmumu par mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusa maiņu, VID aicina nodokļu maksātājus iepazīties un izvērtēt minētos likumu grozījumus.

Likuma grozījumi tiek izsludināti tos publicējot oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Komentāri

Pievienot komentāru