Mājokļu piedāvājums tirgū ir palielinājies, bet labu dzīvokļu trūkstot

2011. gada 21. aprīlis plkst. 16:27
Dalies ar šo rakstu

Gan pagājušā gada pēdējā ceturksnī, gan šā gada pirmajā ceturksnī ir novērojama lielāka banku aktivitāte mājokļu kreditēšanā. Daudzi banku meitas uzņēmumi ir iegādājušies dzīvokļus izsolēs, tiem vēlāk tiek piedāvāti īpaši kreditēšanas nosacījumi, informē Ober Haus Real Estate.

Arī pircēji izrāda interesi par banku struktūru iegādātajiem vai atsavinātajiem dzīvokļiem, cerot uz izdevīgāku cenu. Taču pārsvarā tās nesteidzas pārdot dzīvokļus zem tirgus cenas, piedāvā vien izdevīgākus īpašuma iegādes nosacījumus.

Šā gada 1. ceturksnī vidējās sērijveida neremontētu dzīvokļu cenas Rīgas mikrorajonos saglabājušas stabilitāti. Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, vidējā sērijveida neremontētu dzīvokļu cena ir palielinājusies par 1,47%. Salīdzinot ar pagājušā gada pirmo ceturksni, vidējā šādu dzīvokļu cena ir palielinājusies par 8,3%, rēķina Ober Haus Real Estate. 2011. gada sākumā vidējā neremontētu sērijveida dzīvokļu cena mikrorajonos bija 571 eiro/m2

Atsaucoties uz Zemesgrāmatas datiem, kompānija ziņo, ka šā gada pirmajā ceturksnī mazākais reģistrēto darījumu skaits ir bijis janvārī – 280. Februārī, martā – ap 460 darījumu.

Salīdzinot piedāvājumā esošo dzīvokļu skaitu šā gada janvāra sākumā ar piedāvājumu marta beigās, tas kopumā ir pieaudzis par 25,6%. Taču, neskatoties uz plašo piedāvājumu, tirgū nav pietiekam daudz kvalitatīvu, pircēja prasībām atbilstošu īpašumu, uzskata kompānijas speciālisti.

Stabila interese par īpašumu iegādi joprojām ir Krievijas un citu NVS valstu pilsoņiem. Taču viņiem ir ļoti augstas prasības – interesē pārsvarā dzīvokļi Rīgas klusajā centrā, arī citur centrā, bet pēdējā mēneša laikā Vecrīgā – renovētās ēkās, ar kvalitatīvu remontu, pilnu apdari, apsardzi, liftu un auto novietošanas iespēju, cenu amplitūdā no 145 līdz 300 tūkst. eiro. Taču šādu piedāvājumu ir maz, un nereti šie pircēji aizbrauc, neatraduši savām vēlmēm atbilstošu īpašumu. Ārvalstu pircēji ir interesējušies par jaunajiem projektiem Tomsona terases, Skanstes virsotnes un Centra nams. Liela interese saglabājas par renovētām mājām.

Dzīvokļu cenas Rīgas centrā šā gada pirmajā ceturksnī tikpat kā nav mainījušās: centra perifērijā – no 800 līdz 1250 eiro/m2, aktīvajā centrā – no 1200 līdz 1800 eiro/m2, klusajā centrā (remontēti dzīvokļi) – no 1800 līdz 3000 eiro/m2. Atsevišķiem īpašumiem cena var sasniegt 5000 eiro/m2.

Šā gada 1. ceturksnī Ober Haus novēroja, ka atsevišķi attīstītāji ir sākuši palielināt t.s. jauno projektu cenas, ņemot vērā ierobežoto piedāvājumu. Rīgas centrā jauno dzīvokļu cenas bija 1270 – 2200 eiro/m2, mikrorajonos – no 820 līdz 1350 eiro/m2. Galvenokārt pircējus interesē dzīvokļi ar pabeigtu apdari.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām