Mana pieredze: Diennakts laikā bija pirmie astoņi apmaksātie pasūtījumi

2017. gada 31. jūlijs plkst. 8:13
Autors: Anda Asere
Dalies ar šo rakstu

SIA Focusd ražo šaušanas treniņu analīzes sistēmu Trace, kas ietver pie šautenes piestiprināmu ierīci un programmatūru, kas analizē rezultātus

Fotogrāfijas skatāmas raksta galerijā!

SIA Focusd vadītājs Valērijs Silins savulaik ir nodarbojies ar šaušanas sportu. Viņš zināja, ka ir treniņierīces, kas paredzētas, lai sportisti varētu trenēties un iegūt papildu datus, izmantojot datortehnoloģijas, tāpēc viņam radās doma paskatīties, kas notiek šajā tirgū. Veicot tirgus analīzi, komanda saprata, ka tirgus ir liels un interesants. Sešu mēnešu laikā uzņēmums izstrādāja pirmo prototipu, ko palaida tirgū, un secināja, ka tam ir pieprasījums. «Sākums bija diezgan interesants. Pagājušā gada 31. martā palaidām mājaslapu un nelielu informāciju internetā tematiskajos šaušanas forumos. Diennakts laikā bija pirmie astoņi apmaksātie pasūtījumi,» teic Valērijs. Šobrīd uzņēmumam jau ir 300 klientu un šogad sasniegts vairāk nekā 100 tūkst. eiro apgrozījums. Līdz gada beigām plānots apgrozīt 300 tūkst. eiro. «Šobrīd ir pagājis aktīvs gads, kad esam tirgū. Agrāk bija izteikts monopols, un cilvēki nezināja ne par vienu citu, bet tagad mūsu uzņēmums jau kļūst atpazīstams arī starptautiski,» saka Valērijs.

Teju visu saražoto uzņēmums eksportē.

Atšķirībā no konkurentiem, Trace izvēlējies vienu soli zemāk aiz profesionāļiem, kas cilvēku skaita ziņā ir daudz plašāks tirgus.

Visu rakstu Konkurē, izvēloties specifisku nišu lasiet 31. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.


TEV VARĒTU INTERESĒT ARĪ:

Mana pieredze: Naukšēnu vīni uz eksporta takas

Mana pieredze: Osvalds Pupa tver pusdienotāju pieplūduma mirkli

Mana pieredze: Iet jaunuzņēmumiem netipisku ceļu

Mana pieredze: Aizstājot kasieri, ļauj ietaupīt

Mana pieredze: No lietotiem džinsiem jauns mētelis

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām