Manas garšas piedāvā arī produktus dzīvniekiem 

Garšvielu uzņēmums «Manas garšas» nāk klajā ar jaunu produktu līniju – barības piedevu lolojumdzīvniekiem

Anda Asere, 04.06.2019
1/3

Foto: no uzņēmuma arhīva

«Manas garšas» īpašniece Baiba Grīnberga stāsta, ka ideju par šādu produktu veicināja veterināro produktu veikala «Barf'us» saimniece Diāna Kontakeviča, kura janvārī ar viņu sazinājās un ieteica izstrādāt produktus, kas domāti lolojumdzīvniekiem. «Pirmajā brīdī biju pārsteigta par šādu ideju, bet, jo tālāk to pētīju, jo vairāk aizrāvos ar to. Lai gan es pēc izglītības esmu uztura speciāliste un dzīvnieku un cilvēku fizioloģe, pati neriskēju veidot receptes. Diāna ieteica dzīvnieku dietoloģi Ilzi Pētersoni, kura ilgus laikus pētījusi dzīvnieku uzturu un ir viens no Latvijā zinošākajiem cilvēkiem šajā jomā. Trīs mēnešu laikā viņa izstrādāja trīs receptes – strādāja kā aptiekā, pa gramiem kombinējot visādus labumus,» saka B. Grīnberga.

Šobrīd sortimentā ir trīs produkti – «Enerģijas veicināšanai un labai veselībai», «Labas veselības uzturēšanai» un «Senioru dzīvesprieka un labsajūtas uzturēšanai». Tos domāts pievienot pie jēlas gaļas vai subproduktiem, kā arī citos mājās gatavotos ēdienos, piemēram, kotletēs vai biezputrās – gluži tāpat kā cilvēku ēdienos.

Produkti satur dažādus garšaugus un garšvielas, piemēram, kurkumu, piparmētras, pētersīļus, sibīrijas žeņšeņu, skudrukoka mizu, alveju, maltas mellenes, dažādas sēklas. «Piemēram, vecākiem dzīvniekiem domātais produkts ir īpaši izmeklēts maisījums. Sastāvā ir sēklas, kas dod nepieciešamās omega taukskābes, tāpat antioksidanti. Principā jau dzīvnieki slimo ar to pašu, ko cilvēki – pilsētas lolojumdzīvnieki tiek pārbaroti, ir mazkustīgi, tiem ir liekais svars un sirds un asinsvadu slimības. Tāpēc tiem vajadzīgs pielāgots uzturs,» uzsver B. Grīnberga.

B. Grīnberga izpētījusi, ka dzīvniekiem gatavo arī dažādas tējas. «Arī šos maisījumu var apliet kā tēju,» viņa skaidro.

Db.lv jau rakstīja, ka pirms kāda laika «Manas garšas» atvēra veikaliņu Ogrē. B. Grīnberga teic, ka tam klājas labi, lai arī tas neatrodas pilsētas centrā. «Attīstāmies stabili, pamazām,» viņa piebilst.

Šobrīd «Manas garšas» sortimentā ir tuvu pie 300 produktiem, lielākajā daļā no tiem ir bioloģiski sertificētas sastāvdaļas. Pērn uzņēmuma apgrozījums sasniedza 60 tūkstošus eiro.

Jaunākais izdevums