Mintos tirgum pievienojas pirmais aizdevumu izsniedzējs no Āfrikas

Autors: Rūta Cinīte
2017. gada 23. augusts plkst. 13:41

Mintos aizdevumu tirgus ir uzsācis sadarbību ar vieno no vadošajiem patēriņa kredītu izsniedzējiem Botsvānā - GetBucks. Tādējādi GetBucks ir kļuvis par pirmo aizdevuma izsniedzēju Mintos aizdevumu tirgū, kas piedāvā iespēju investēt aizdevumos, kas izsniegti vienā no visstraujāk augošajiem reģioniem pasaulē - Āfrikā, informē Mintos Mārketinga un komunikācijas vadītāja Diāna Krampe.

Līdz ar to Mintos tirgū pārstāvēto aizdevumu izsniedzēju skaits šobrīd sasniedzis jau 27, nodrošinot investoriem iespēju ieguldīt aizdevumos, kas izsniegti 13 valstīs Eiropā, Āzijā un tagad arī Āfrikā.

GetBucks Mintos aizdevumu tirgū izvietos Botsvānā izsniegtus aizdevumus vidēji 250 eiro apmērā ar 30 dienu atmaksas termiņu. Investoru vidējā neto peļņa sasniegs 11% gadā. Aizdevumiem, kuru atmaksa kavēsies ilgāk par 60 dienām, GetBucks nodrošinās atpirkšanas garantiju.

GetBucks ietilpst Frankfurtes biržā kotētā finanšu tehnoloģiju uzņēmumā MyBucks. Tā vadītāja vietnieks Tims Nuijs (Tim Nuy) norāda: «Daudzi Āfrikas tirgi nav ievērojami atšķirīgi no Austrumeiropas valstīm. Piemēram, Botsvānā ir ļoti stabila ekonomika, un IKP uz vienu iedzīvotāju sasniedz 16 tūkstošus ASV dolāru. Tas padara Āfrikā izsniegtus aizdevumus par ļoti pievilcīgu investīciju objektu.»

GetBucks iegādātā filiāle Botsvānā tika izveidota 1998. gadā, lai nodrošinātu nenodrošinātu īstermiņa kredītu izsniegšanu. Uzņēmums jau ir piešķīris vairāk nekā 120 000 kredītu vairāk nekā 19 miljonu eiro apmērā; lielākā daļa no tiem ir izmantoti ar patēriņu un izglītību saistītu izmaksu segšanai. MyBucks grupa dibināta 2011. gadā un darbojas 14 valstīs trijos kontinentos: Āfrikā, Eiropā un Austrālijā. Patlaban MyBucks aizdevumu portfelis ir gandrīz 100 miljoni eiro. 2016. gadā MyBucks grupa aizdevumos izsniedza 124 miljonus eiro.

Mintos ir globāls aizdevumu tirgus, kas privātiem investoriem piedāvā iespēju investēt aizdevumos, ko izsniedz dažādi alternatīvās kreditēšanas uzņēmumi visā pasaulē. Mintos tirgū reģistrējušies vairāk nekā 30 tūkstoši investoru no 65 pasaules valstīm.

2017. gada pirmajā pusē Mintos aizdevumu tirgū investori finansēja aizdevumus 134 miljonu eiro apmērā. Kopš Mintos tirgus darbības sākuma 2015. gadā kopējā finansēto aizdevumu summa sasniegusi 290 miljonus eiro.

Saskaņā ar alternatīvo finanšu pakalpojumu portāla AltFi apkopoto statisku, 2017. gada pirmajā pusgadā pēc veikto ieguldījumu apjoma Mintos aizdevumu tirgus bija lielākā savstarpējo aizdevumu platforma kontinentālajā Eiropā ar 29% tirgus daļu.