Auto

Naglis: BalticTaxi visi auto darbojas ar gāzi, un rezultāts ir pozitīvs

Nozare.lv, 20.03.2014

Uzņēmējs Jānis Naglis

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Taksometru kompānijā BalticTaxi visas mašīnas pārveidotas, lai tās darbotos ar sašķidrināto gāzi. «Jebkurā gadījumā, saskaitot visas investīcijas mašīnu pāraprīkošanai, kā arī rēķinot, cik daudz tērējam tehniskajām apkopēm un gāzes sistēmu remontiem, ir pozitīvs rezultāts,» skaidro uzņēmējs Jānis Naglis.

Viņš gan skaidro, ka, «protams, neliela līdzekļu daļa aiziet, ņemot vērā akcīzes pieaugumu, taču šis pieaugums nav tik būtisks, lai taisītu traģēdiju».

Jautāts, vai nebaida vēl viens autogāzes akcīzes tālāks kāpums, uzņēmējs norāda, ka valdības deklarācijā noteikts, ka nodokļus pārskata tikai tad, ja par izmaiņām informē vienu gadu pirms tam. «Ja «vīrs un vārds» savulaik nestrādāja un no valdības puses bija vairāki neveiksmīgi gājieni attiecībā uz biznesu, tad tagad, ņemot vērā, ka premjera amatā ir Straujumas kundze [Laimdota Straujuma (V)], visticamāk, būs tā - ja apsola, tad tā arī notiks. Dzimuma pārmaiņas valdības mājā arī dod politisku stabilitāti, jo mamma par savējiem tomēr rūpējas vairāk nekā tēvs, kuram ir blēņas galvā. Es domāju, šī lieta būs OK,» skaidro Naglis.

Patlaban taksometru kompānija BalticTaxi strādā ar 174 mašīnām, no kurām pērn tika iegādātas 80 jaunas mašīnas. Arī šogad esot plānots palielināt autoparku. Gada beigās plānots braukt ar 190 mašīnām, veicot daļēju parka atjaunošanu. Plānots iegādāties vēl 70 transporta vienības. Šogad 13 jaunas mašīnas jau ir inkorporētas autoparkā, informē Naglis.

Pērn apgrozījumu kompānijai izdevās palielināt līdz 3,9 miljoniem eiro, un tas ir par 18% vairāk nekā 2012.gadā. Pēc pakalpojumu sniedzēju datiem, kuri ir pieejami, tas ir lielākais apgrozījums nozarē. Pirmsauditētā peļņa ir 100 000 eiro, lai gan 2012.gadā strādājam mīnusos, skaidro Naglis. Uzlabojums esot gandrīz pusmiljons eiro, ja salīdzina ar 2012.gadu. Tāpat izdevies palielināt korporatīvo klientu skaitu, kas tagad pārsniedz 700.

Baltic Taxi valdē darbojas Naglis un Iveta Šipenko, savukārt padomē - Raimonds Lazdiņš, Māris Ārbergs un Laima Kutuzova.

SIA Baltic Taxi dibināta 2003.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 522 000 eiro. Baltic Taxi pieder AS Liepājas Autobusu parks - 68,12%, SIA JS Advisory - 29,16%, SIA Baltijas aviācijas sistēmas - 1,91% un Naglim - 0,82%. Liepājas Autobusu parks lielākie akcionāri savukārt ir SIA LAP1R, kurai pieder 49,49% akciju, un Liepājas pilsētas dome, kuras īpašumā ir 34,85% akciju. LAP1R īpašnieks ir ar uzņēmēja Andra Šķēles ģimeni saistītā SIA Inpo17.