Nordic Homes būvē studentiem Lielbritānijā 

SIA Nordic Homes ražotajām modulārajām mājām – gatavām studijas tipa dzīvokļu «kastītēm» – atrasts noiets Apvienotajā Karalistē , ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Anda Asere, Māris Ķirsons, 09.10.2014
1/34

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Uzņēmums šīs «kastītes» nosūta klientiem Lielbritānijā, kuri tās savā būvobjektā sastiprina kopā. «Parasti celtniecības procesā ir jāgaida, kamēr pamati ir gatavi, un tikai tad var sākt būvniecību. Mēs jau sākam ražot moduļus, kamēr būvnieks gatavo pamatus. Piemēram, kad sadarbības partneris Liverpūlē bija pabeidzis pamatus, aizvedām moduļus un divarpus nedēļu laikā bija gatavi pirmie četri stāvi. Atkarībā no projekta laika ietaupījums ir no 30 līdz 50%. Investoriem tas ir īpaši svarīgi, piemēram, Liverpūles projektā dzīvokļus varēs izīrēt gadu ātrāk, nekā tas būtu bijis tradicionālā celtniecībā. Mērot investīciju atdevi, tas ir būtiski – jo ātrāk atgūsti ieguldīto, jo lielāka projekta atdeve,» skaidro Pauls Dzintars Kalniņš, SIA Nordic Homes izpilddirektors.

Līdz šim SIA Nordic Homes ir saražojis moduļus četriem projektiem Lielbritānijā, šobrīd tiek būvēts piektais objekts. Divi no realizētajiem projektiem ir bijuši dzīvokļu ēkas (14 un 38), bet pārējie trīs – studentu kopmītnes. Divās no studentu mītnēm ir pa 90 dzīvoklīšiem katrā, bet šobrīd top vairāku korpusu kopmītnes 339 studentiem. Korpusiem ir četri, seši un astoņi stāvi, kas uzbūvēti no koka moduļiem. «Mums patīk studentu kopmītnes, jo tie ir tipveida projekti, kas vislabāk atbilst modulārai celtniecībai,» saka P. Dz. Kalniņš.

SIA Nordic Homes īpašnieks ir Tiverton Capital Limited, kas pieder vienam no starptautiska investora NCH fondiem. Runājot par to, kā uzņēmums izlauzis savu ceļu eksportā, P. Dz. Kalniņš atklāj, ka pagaidām kompānija izpilda cita fonda īpašumā esoša uzņēmuma – Nordic Construction – pasūtījumu. «Taču mēs strādājam patstāvīgi – mums jāmeklē citi piedāvājumi, tehnoloģijas, jābūt konkurētspējīgiem,» teic P. Dz. Kalniņš. Janvārī tiks pabeigts šobrīd aktuālais Liverpūles projekts. «Tagad piedalāmies piecos konkursos, cerams, ka oktobra beigās būs zināms, kāds būs nākamais projekts,» viņš saka.

Visu rakstu Būvē studentiem Lielbritānijā lasiet 9. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Jaunākais izdevums