Ānē tiek ražoti moduļi astoņus stāvus augstas studentu kopmītnes būvniecībai Lielbritānijā 

Šonedēļ, 6.augustā Liverpūles ostu sasniegs kuģis, kurš no Latvijas ved moduļus Liverpūles studentu kopmītņu ēkas projekta būvniecībai. Projekta īstenotājs ir SIA Nordic Homes, koka konstrukciju māju ražotājs, kurš atrodas Ozolnieku novadā, Ānē, stāstīja tā pārstāve Mairita Migliniece.

Lelde Petrāne, 06.08.2014
1/4

Avots: SIA Nordic Homes

Šā gada 25.februārī tika uzsākta koka konstrukciju - moduļu ražošana studentu kopmītņu ēkas būvniecības projektam Liverpūlē. Studentu kopmītņu ēka sastāvēs no trijiem, 4; 5 un 8 stāvus augstiem korpusiem. Kopumā projekta laikā tiks saražoti 305 moduļi ar 339 gultas vietām un vairākām koplietošnas telpām. Katrs modulis atgādina nelielu dzīvokli, kura vidējā apdzīvojamā platība ir 20m2. Moduļu transportēšana no Latvijas uz Lielbritāniju norisinās pa jūras ceļu ar kravas kuģi, kur līdz kuģim Latvijas ostā un no kuģa Lielbritānijas ostā līdz būvniecības vietai, moduļus nogādā kravas mašīnas.

Moduļu ražošana notiek kontrolētos mikroklimatiskajos apstākļos rūpnīcā, tāpēc ne lietus, ne sals, nedz arī citi laikapstākļi neietekmējot ražošanas procesu, tādējādi saglabājot vienmērīgu moduļu ražošanas ātrumu.

«Līdzšinējie Nordic Homes projekti studentu kopmītņu ražošanā Lielbritānijā nav tik apjomīgi kā Liverpūles projekts, tomēr no tā tālu neatpaliek, Herne Hill projekts - 5 stāvus augsta ēka ar 69 gultas vietām, un Plymouth - 6 stāvus augsta ēka ar 89 gultas vietām. Nordic Homes nebaidīja izaicinājums ražot moduļus Liverpūles studentu kopmītnes ēkai, kura līdz šim mūsu pieredzē ir augstākā ēka, kura pilnībā sastāv no moduļiem,» stāsta Nordic Homes valdes loceklis Pauls Dzintars Kalniņš.

Jaunākais izdevums