Norvēģija aicina boikotēt Ryanair 

Īrijas zemo cenu lidsabiedrība Ryanair Norvēģijā var saskarties ar boikotu pēc tam, kad atklājušies sliktie darba apstākļi aviokompānijā.

Jānis Rancāns, 27.5.2013

Foto: AFP/LETA

Norvēģijas premjers Jenss Stoltenbergs nācis klajā ar paziņojumu, ka neizmantos Ryanair pakalpojumus, kā arī aicinājis savam piemēram sekot citus valsts iedzīvotājus, vēsta International Business Times. Skandināvijas valsts premjeru saniknojušas apsūdzības, ka lidsabiedrības vadītājs Maikls O’ Līrijs pret saviem darbiniekiem izturas kā pret «vergiem» – samazinot algu un nenodrošinot atbilstošus darba apstākļus.

Pret Ryanair vērstas apsūdzības izskanēja pēc tam, kad divas lidsabiedrības stjuartes nāca klajā ar plānu piedzīt no aviokompānijas kompensācijas par nepamatotu atlaišanu no darba un nodarbinātības likumdošanas pārkāpšanu. Stjuartes, kuras bija nolīgusi Īrijas aģentūra, kurai zemo cenu lidsabiedrība uzticējusi sava personāla pārvaldīšanu, pavēstījušas, ka Ryanair darbinieku vidū dominējot «baiļu kultūra» un ka lidmašīnu apkalpēm neesot gandrīz nekādas darba aizsardzības.

Raksts turpinās pēc reklāmas

Viena no stjuartēm apgalvojusi, ka Rynair nosaka pārāk zemas algas, kā arī neesot maksājusi par laiku, kuru viņa pavadījusi slimojot. Norvēģijas civilās aviācijas arodbiedrība Parat stjuaršu noslēgto darba līgumu ar aviosabiedrību nosaukusi par «verdzības kontraktu». Atbalstu uzsāktajai tiesvedībai izteikusi arī Norvēģijas arodbiedrību konfederācija.

Kompānija Ryanair izskanējušās apsūdzības noliegusi un uzsver, ka kļuvusi par nepatiesu apgalvojumu upuri. «Prasītāji sagudroja šīs apsūdzības sešus mēnešus pēc tam, kad mēs tās noraidījām – viena bija saistīta ar drošības noteikumu pārkāpumiem, bet otrā gadījumā – viņa [stjuarte] pārbaudes laikā neieradās uz darbu,» norāda kompānijas vadītājs.

Norvēģijas premjera boikotam jau pievienojies valsts ārlietu ministrs Espens Barts Eide (Espen Bart Eide), kurš arī paziņojis, ka nelidos ar Ryanair līdz brīdim, kamēr netiks atrisinātas problēmas ar lidsabiedrības darbiniekiem.

Tikmēr par ievērojamu skandālu parūpējusies Norvēģijas zemo cenu lidsabiedrība, Ryanair konkurente Norwegian Air, kas sacēlusi plašu arodbiedrību sašutumu vētru, kad atklājās tās plāni slēgt darba līgumus ar Āzijas apkalpēm. Lidsabiedrība norāda, ka nespēj konkurēt ar Āzijas lidsabiedrībām, ja tai nākas maksāt Norvēģijas līmeņa algas. Lidsabiedrība nolēmusi Īrijā reģistrēt savas Boeing 787 Dreamliner lidmašīnas, kas ļautu izmantot Āzijas apkalpes.

Tevi varētu interesēt

Zemo cenu lidsabiedrība Ryanair paziņojusi par rekordaugstu gada peļņu un augošiem ieņēmumiem,...

Īrijas zemo cenu lidsabiedrība Ryanair lidmašīnās apsver iespēju ieviest bezvadu internetu,...

Pēc četriem līdz pieciem gadiem, Īrijas zemo cenu aviokompānija Ryanair varētu uzsākt...

Norvēģijas valdība paziņojusi par plāniem uzbūvēt pasaulē pirmo tuneli lieliem kuģiem, ziņo...

Īrijas zemo cenu lidsabiedrības Ryanair piloti nosēdinājuši lidmašīnu Alikantes...

Nepalaid garām

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...