Norvēģija aizliedz Apple fotografēt Oslo

2013. gada 13. augusts plkst. 10:45
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Norvēģijas valdība aizliegusi tehnoloģiju kompānijai Apple veikt galvaspilsētas Oslo aerofotografēšanu, lai izgatavotu 3D attēlus karšu pakalpojumam Maps App. Norvēģija aizliegumu saista ar bažām par valdības ēku drošību.

Kopš traģiskajiem uzbrukumiem, kurus Norvēģijas galvaspilsētā 2011. gadā sarīkoja Anders Breivīks, Oslo pastiprināti drošības pasākumi, skaidro BBC. Lai fotografētu Oslo no gaisa, nepieciešams izņemt speciālu atļauju, kuru varasiestādes Apple atteikušas.

Norvēģijas Valsts drošības pārvaldes vadītājs Oivinds Mands (Øyvind Mandt) laikrakstam Aftenposten norādījis, ka pastāv bažas, ka Apple savā karšu pakalpojumā netīši varētu izpaust informāciju, piemēram, par Norvēģijas izlūkdienesta ēku. O. Mands arī atzīmējis, ka Apple centienus izstrādāt Oslo 3D kartes aktīvi lobējot ASV vēstniecība. Pretējs viedoklis gan ir Oslo mēram Fabianam Stangam, kurš paudis uzskatu, ka Norvēģijas galvaspilsētas 3D kartes esamība veicinās tūrismu.

Norvēģijas galvaspilsētas 3D kartes ir izveidojušas kompānijas Nokia un Gule Sider, tomēr tās nav pilnīgas un tajās iztrūkst atsevišķu objektu. Eksperti norāda, ka Norvēģija šīm kompānijām devusi atļaujas veikt Oslo aerofotografēšanu, jo tās esot vieglāk kontrolēt un sekot līdzi tam, lai kartēs neparādās valdības ēkas.

Aizvadītajā gadā Apple pavēstīja, ka savās ierīcēs pārtrauks izmantot Google Maps un izstrādās savu karšu pakalpojumu. Apple karšu pakalpojums izpelnījās plašu kritiku, jo bija neprecīzs – objekti kartēs bijuši novietoti nepareizās vietās, dažkārt pat iztrūkstot pilnībā. Reaģējot uz kritiku kompānijas izpilddirektors Tims Kuks oficālā vēstulē atvainojies par sagādāto stresu. Gada laikā Apple savu karšu pakalpojumu centusies uzlabot un attīstīt tālāk.

Db.lv jau vēstīja, ka ASV tehnoloģiju kompānijas Apple ceturkšņa peļņa sasniegsi 6,9 miljardus ASV dolāru, kas, salīdzinot ar aizvadīto gadu, bijis samazinājums 22% apmērā, tomēr, neskatoties uz to, pārspējis Volstrītas pesimistiskās prognozes.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām