Nosauks veiksmīgākos darba devējus Latvijā

2017. gada 10. novembris plkst. 8:46
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Latvijas Darba devēju konfederācija šodien jau ceturto gadu godinās labākos darba devējus reģionos un valstī, kā arī nosauks Gada tautsaimnieku.

Tā ir kvalitātes novērtējuma balva īpaši veiksmīgiem un sociāli atbildīgiem uzņēmumiem. 2016.gadā LDDK Gada balvas finālā tika izvirzīti 22 spēcīgākie kandidāti. Šogad nominācijām tika izvirzīti 32 darba devēji.LDDK Gada balvai izvirzītie uzņēmumi izvēlēti sadarbībā ar Lursoft, izvērtējot uzņēmumu apgrozījuma, peļņas un darbinieku skaita pieaugumu vairāku gadu dinamikā, kā arī ņemot vērā Valsts ieņēmumu dienesta (VID), Valsts darba inspekcijas (VDI) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) pieredzi sadarbībā ar konkrētajiem uzņēmumiem.

Tāpat tika ņemta vērā uzņēmumu pašu sniegtā informācija par savu izaugsmi, attīstības plāniem, darba vides organizāciju un sociāli atbildīgajām aktivitātēm savā reģionā. Savukārt pašvaldību institūciju kategorijās balvas nominantus izvirzīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).Gada tautsaimnieka balvu šovakar pasniegs Valsts prezidents Raimonds Vējonis. LDDK uzsver, ka šīs balvas saņēmēji ir izcils paraugs, kā iespējams izveidot plaukstošu uzņēmumu, kas rada darba vietas un dod pienesumu tautsaimniecībā. Jāatgādina, ka Gada tautsaimnieka balvu 2016. gadā saņēma divas spēcīgas personības – SIA Mikrotīkls priekšsēdētājs Džons Martins Talijs un valdes loceklis Arnis Riekstiņš, 2015. gadā industriālā koncerna UPB holdings padomes priekšsēdētājs Uldis Pīlēns, savukārt 2014. gadā tradīciju iesāka ilggadējais AS Latvijas Finieris vadītājs Juris Biķis.

Tāpat LDDK Gada balvas 2017 ietvaros tiks sveikti atsaucīgākie un zinošākie partneri pašvaldībās, jo uzņēmumiem ir svarīgs arī pašvaldības atbalsts un sadarbība. Daudzi no reģionu labākajiem darba devējiem paši ieguldījuši līdzekļus savu novadu attīstībā. Pērn par darba devējiem draudzīgāko pašvaldību atzina Ādažu novada domi, bet darba devējiem draudzīgākā valsts iestāde 2016. gadā bija Lauku atbalsta dienests.Šogad svinīgā ceremonijā pasniegs arī divas jaunas speciālbalvas, lai godinātu uzņēmēju ilggadējo darbību un darba devēju, kas savā uzņēmumā veiksmīgi nodrošina atbalstošu attieksmi un karjeras iespējas darbiniekiem virs 50 gadu vecuma. Jāņem vērā, ka LDDK biedri nodarbina 44% Latvijas darba ņēmēju.

«Vēlamies īpaši godināt un pateikties tiem darba devējiem, kas ar augstu pienākuma apziņu pret savu darbu un patriotismu pret savu valsti veicina ne tikai uzņēmumu izaugsmi, bet arī Latvijas tautsaimniecības attīstību. Jo vairāk ir izcilu un atbildīgu uzņēmēju, kas ar saviem veiksmes stāstiem iedvesmo citus uzņēmējus sekot viņu piemēram, jo straujāka izaugsme un augstāks labklājības līmenis būs mūsu valstī,» uzsver LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs. Viņš norāda, ka LDDK Gada balvas pasniegšanas mērķis ir izcelt darba devēju nozīmi un ieguldījumu reģionu un valsts izaugsmē, stimulēt uzņēmējdarbību veicinošas publiskā sektora prakses attīstību visā Latvijā un labās prakses apmaiņu nozarēs.Pagājušā gada laureāti: labākais darba devējs Vidzemē – A/S Cēsu alus, Zemgalē – SIA Tenapors, Latgalē – SIA Ariols, Kurzemē – SIA Ventspils nafta” termināls, Latvijā – Rīgas Tehniskā universitāte, Rīgā – SIA Tele2 Shared Service Center, Rīgas reģionā – SIA X Infotech un labākais mācību prakses nodrošinātājs – A/S Latvenergo.

Dalies ar šo rakstu