Nosaukti IKT nozares gada balvas Platīna pele 2017 ieguvēji

2017. gada 08. decembris plkst. 13:35
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) 19. gadskārtējās konferences ietvaros nosaukti Latvijā labākie informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) risinājumi un Latvijā labākais e-skolotājs.

Laureāti saņēma prestižo nozares balvu Platīna pele 2017, kas tiek piešķirta jau 11. gadu un vairākas speciālbalvas. Balvai šogad tika iesniegti 40 pieteikumi četrās pamatkategorijās. Labākos IKT projektus vērtēja neatkarīga žūrija, kuras sastāvā bija gan nozares, gan valsts pārvaldes un mediju eksperti, balsojumā iesaistījās arī sabiedrība.

Konferences galvenā partnera SIA Latvijas Mobilais Telefons speciālbalvu saņēma AS Latvijas valsts meži par LVM GEO Mobile risinājumu.

Kategorijā E-pārvaldes risinājumi, E-pakalpojumi sabiedrībai balvu saņēma dokumentu vadības sistēmas ieviešana Valsts ieņēmumu dienestā (VID), ko īstenoja AS RIX Technologies.

Kategorijā Risinājumi biznesam balvu saņēma SIA Files.fm par risinājumu Files.fm Backup - šifrētu failu rezerves kopiju serviss datoriem un serveriem. Tas ir rīks un serviss, kas ļauj automātiski veidot un droši glabāt šifrētas datu rezerves kopijas attālinātos datu centros.

Kategorijā Labākā kiberdrošības iniciatīva (kategorijas partneris Aizsardzības ministrija) balvu saņēma SIA ABC software informācijas sistēmu lietotāju aizdomīgu darbību identifikācijas risinājums e-StepControl. Risinājuma mērķis ir spēt identificēt autorizētu lietotāju aizdomīgas darbības un par to tiešsaistē informēt drošības administratoru. Tas ir universāls rīks, kura pamatā ir lietotāju darbību vai procesu auditācijas pierakstu analīze.

Savukārt par labāko e–skolotāju tika atzīta Talsu mūzikas skolas skolotāja Inta Udodova, kurai kategorijas partneris SIA Tilde piešķīra naudas prēmiju 1 000 eiro (ietverot nodokļus) apmērā.

SIA Tilde speciālbalvu Par izcilību un līderību 20 gadu garumā, ieviešot IT iespējas mācību procesā saņēma Ogres Valsts ģimnāzijas direktore Aina Bērce.

Par veiksmīgāko E-paraksta integrācijas risinājumu VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) speciālbalvu saņēma Latvijas Republikas Prokuratūras informācijas sistēma (ProIS) un e-pakalpojums Nolēmumi par mani prokuratūrā E-paraksta risinājums, ko izstrādāja SIA ZZ Dats.

Aizsardzības ministrijas Goda rakstu saņēma Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija sadarbībā ar Latvijas Drošāka interneta centru par konferenci - domnīcu Esi blakus: parādi, atbalsti, iedrošini!

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) speciālbalvu saņēma AS Printful Latvia – pilna servisa risinājumu e-komercijas veikaliem.

Laikraksta Dienas Bizness lasītāju simpātiju balvu saņēma Ventspils Digitālā centra tehnoloģiju pulciņu pasniedzēja Ilze Grinfogele.

LIKTA konferences galvenais partneris ir SIA Latvijas Mobilais Telefons, partneri – Accenture Latvia, SIA Lursoft, SIA Microsoft Latvia un AS RIX Technologies. Balvas Platīna Pele 2017 partneri ir Aizsardzības ministrija, LVRTC un SIA Tilde. Informatīvie atbalstītāji laikraksts Dienas Bizness, ziņu aģentūra LETA, Latvijas Darba devēju konfederācija un LTRK.

Dalies ar šo rakstu